589 з 614 закладів освіти у Харківській області, що підлягають виведенню з власності районів внаслідок децентралізації, вже передані до об'єднаних територіальних громад. Тепер громади мають утримувати заклади.
"Це дошкільні заклади, загальноосвітні школи, інклюзивно-ресурсні центри, заклади позашкільної освіти. З 614 закладів 589 вже передано", — розповів "Українському радіо Харків" заступник директора обласного Департаменту науки та освіти Володимир Ігнатьєв.
Фінансування закладів освіти в бюджетах міст і сіл займає левову частину, розповідають представники органів місцевого самоврядування в районах.
"Фактично виникла незабезпеченість близько 2,5 мільйонів, але ми вважаємо, що перекриємо її за рахунок залишків освітньої субвенції і перевиконання дохідної частини", — говорить голова Вільхуватської сільської громади Купʼянського району Василь Сорокін.
Читайте також: "Культурні осередки знищуються": працівники культури на Куп'янщині — під загрозою звільнення
За його словами, у Вільхуватській громаді роботу організовують наново, не виключено, що затримають освітянам аванс, але зарплату мають виплатити своєчасно.
У Бугаївському ліцеї Куньєвської громади кажуть, що процес передачі закладу на роботу особливо не вплинув.
"Ні з зарплатою, ні з фінансуванням у нас проблем немає", — сказав начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Оскільської сільської ради Ізюмського району Олександр Кіт. В Оскільській громаді укрупненого Ізюмського району до трьох закладів освітньої мережі додалися ще чотири, разом із дошкільними підрозділами.
"Є з харчуванням проблеми: наші постачальники не знають як грати за "правильними правилами". Раніше були суми невеликі, і ми укладали прямі договори з ними, а коли зараз оголосили тендер, то наші постачальники не можуть виконати всі вимоги тендеру та інші нормативи", — розповів Кіт.
Заклади освіти не передали у Дворічанській територіальній громаді новоствореного Куп’янського району. За словами Володимира Ігнатьєва, рада не змогла зібратися на сесію і прийняти рішення. "Питання щодо прийняття у власність цих закладів винесено на порядок денний", — сказав Ігнатьєв.
Він нагадав, що зараз школи працюють у дистанційному режимі.