Федеральна служба безпеки Росії заявила, що військові кораблі були передані Україні в нормальному стані, але колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос стверджує, що це не так і оприлюднив відповідний документ.
"Якщо за час переходу від берегів Криму до Очакова українська сторона зуміла "угробити" судна і довести сантехніку до неналежного стану, то це проблема самої української сторони", - заявили у ФСБ РФ та оприлюднили відео нібито українських кораблів перед передачею їх Україні.
ФСБ стверджує, що це "відеокадри зовнішнього і внутрішнього стану суден в момент їх передачі українській стороні".
"На кадрах добре видно, що катери і буксир передані українській стороні в нормальному стані і зі справною сантехнікою", - додали у російській спецслужбі.
У свою чергу колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос опублікував перелік пошкоджень, які зафіксувала українська сторона під час передачі суден.

Source: Оригінальне
"Саме військові прокурори оглядали, фіксували та до цього часу продовжують фіксувати все, що зробила з нашими суднами «сусідка»", - написав Матіос у Facebook.
Згідно з даними, які він опублікував, на кораблях відсутня документація, озброєння, паливна арматура, частина мачти, розетки, плафони та інше. Також зафіксовано чимало пошкоджень.
Як відомо:
- Російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї затримали в районі Керченської протоки український буксир "Яни Капу" і артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", що прямували з Одеси до Маріуполя.
- Російська сторона стверджувала, що Київ не повідомив РФ в установленому порядку про проходження кораблів ВМС України через Керченську протоку.
- Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня 2019 року ухвалив, що Росія повинна звільнити українських моряків і передати Україні конфісковані судна.
- 24 моряки повернулися в Україну 7 вересня в рамках взаємного звільнення утримуваних осіб.
- Адвокат моряків Микола Полозов 17 листопада повідомив, що судна "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу" виводять з Керчі.
- У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що хоч і передали Україні захоплені у листопаді 2018 року три військові катери, проте вони досі є речовими доказами у кримінальному процесі про "незаконний перетин кордону".
- У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що буде проведена ретельна перевірка та експертиза, щоб було зрозуміло, у якому стані Росія повернула українські кораблі, та чи було з них вилучено обладнання та документацію.
- 20 листопада українські кораблі прибули до військового порту "Очаків", у ВМС України стверджували, що російни "угробили" українські судна, познімали з них навіть "унітази, плафони та розетки".
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія має повернути все обладнання, яке зникло з українських суден.