33 роки поспіль фольклористка Ангеліна Нестерова працює над відновленням українських традицій та обрядів. Один з найпопулярніших – "Водіння кози", який проводять з 13 на 14 січня. Коза у традиційній культурі символізує багатство, достаток, урожай і плодючість.
Керівниця зразкового фольклорного гурту "Джерельце" Ангеліна Нестерова з 1987 року займається відтворенням українських традицій і обрядів. Каже, що традиції є нашою сутністю, яку потрібно берегти.

Найбільшою популярністю у наших предків користувався обряд "Водіння кози", котрий вважався символом урожаю. Звичай водити козу на Василя з 13 на 14 січня прийшов до нас ще з дохристиянських часів і продовжує жити в обрядових дійствах сучасних колядників і щедрувальників, говорить Ангеліна Нестерова:
"Коза в давніх українців була символом родючості, і коли щедрувальники приходили з "козою" до хати, то вона стрибала по хаті, заглядала в різні кутки, була веселою, життєрадісною. Далі "з'являлися" мандрівні мисливці, які ніби підстрелювали її. Коза падала, вмирала – коло неї всі крутилися, вертілися, аби її підняти та оживити. Приходив "лікар". Щедрувальники просили для "кози" сала, масла, сиру і жита, щоб вона була сита. І коли господарі обдаровували чимось "козу", вона піднімалася і знову стрибала по хаті весела та життєрадісна. Таким чином бажала господарям врожаю, добробуту, плодючості тварин і родючості в полі".

Ангеліна Нестерова дізнавалася про традиції в архівах, музеях, бібліотеках, відвідувала фестивалі, де показували українські обряди, після чого своїми знаннями ділилася з учнями.
"Якщо є можливість взяти у фольклорну експедицію дітей, то вони теж їдуть зі мною, – зазначає Ангеліна Нестерова. – Це важливо, тому що діти торкаються того, з чого все походить".

