Усиновлення на Рівненщині: кого хочуть батьки та як відбувається цей процес

Усиновлення на Рівненщині: кого хочуть батьки та як відбувається цей процес

Усиновлення на Рівненщині: кого хочуть батьки та як відбувається цей процес Суспільне Рівне

На Рівненщині у 2020-му році 239 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування знайшли нові родини. Про це повідомили в Службі у справах дітей РОДА. Там розповіли, як відбуваються ці процеси та чи відповідають запити батьків реальності.

За даними Служби у справах дітей, торік 184 дитини передали під опіку та піклування, 32 влаштували у прийомні сім'ї та дитячих будинків сімейного типу, 23 дитини усиновили. Законність усиновлення ще чотирьох дітей мають набрати чинності у 2021-му.

Загалом на Рівненщині станом на початок 2021-го року є 1646 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

"95,3% влаштовані та виховуються у сім’ях громадян України. Варто зазначити, щороку на Рівненщині зростає кількість дітей, влаштованих до сімейних форм. Лише торік на місцевий облік із усиновлення взяли 47 дітей, з яких 38 влаштовані до сімейних форм та передані на усиновлення", – повідомив начальник Служби у справах дітей ОДА Віктор Марчук.

За словами посадовця, у 2020-му зареєстровано 32 сім’ї кандидатів в усиновлювачі та створено одну прийомну сім’ю. Віктор Марчук зазначає, що сім’ї виявляли бажання усиновити одну дитину віком до 3 чи 7 років.

"Проте банк дітей, які підлягають усиновленню, здебільшого поповнюється дітьми середнього та старшого шкільного віку або дітьми із багатодітних сімей. Тому служби області переорієнтовували родини на дітей молодшого/середнього шкільного віку та на сімейні групи дітей. У результаті були усиновлені 15-річна дитина, а також п’ять родин виявили бажання взяти по двоє дітей з однієї сім’ї", – додає Віктор Марчук.

Що відомо

  • В області є 52 прийомні сім’ї, в яких виховується 97 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  • В області утворені 27 дитячих будинків сімейного типу, у яких проживає 157 дітей.
  • У рамках децентралізації територіальні громади повинні створювати служби у справах дітей. Це передбачено законодавством щодо соціально-правового захисту дітей.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди