Віцепрезидент США Джей Ді Венс у середу, 19 лютого, засудив "жорстку" відповідь президента України Володимира Зеленського на мирні переговори та заявив, що він пошкодує за "лихослів'я" на адресу американського президента Дональда Трампа.
Про це він сказав в інтерв'ю DailyMail.com.
"Нецензурна лайка та нападки на президента Трампа матимуть лише зворотний ефект", — заявив Венс.
Венс зазначив, що Зеленському давали "неправильні рекомендації" щодо взаємодії з новою адміністрацією, і що протягом останніх трьох років його переконували, ніби будь-які його дії будуть сприйняті схвально.
"Ідея про те, що Зеленський збирається змінити думку президента, лихаючи його в публічних ЗМІ, кожен, хто знає президента, скаже вам, що це жахливий спосіб поводження з цією адміністрацією", — сказав Венс.
Як пише видання, коментарі Венса пролунали через кілька годин після того, як Зеленський заявив про те, що Трамп перебуває у "просторі дезінформації", створеному Росією.
19 лютого президент Зеленський у середу дав пресконференцію, під час якої зокрема прокоментував заяву Трампа щодо 4% довіри. Він зазначив, що такі цифри "йдуть від Росії".
“Якщо хтось хоче мене замінити прямо зараз, то прямо зараз ніяк не вийде. Друга історія. Якщо говоримо про 4%, ми бачили цю дезінформацію, ми розуміємо що вона йде від РФ. Ми розуміємо це. У нас є докази, що ці цифри обговорюються між Америкою та Росією. На жаль, Трамп живе у цьому дезінформаційному просторі”, — сказав президент.
За даними опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) у період 4 — 9 лютого 2025 року, понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському. 37% повідомили, що не довіряють, та 6% повідомили, що їм важко визначитись.
Що говорив президент США Дональд Трамп про підтримку президента України
18 лютого президент США Дональд Трамп заявив, що рівень підтримки Володимира Зеленського нібито впав до рекордно низького рівня — 4%. Водночас він не навів жодних джерел, які б підтверджували його заяву про падіння рейтингу Зеленського.
Трамп також вважає проведення виборів в Україні необхідним кроком, зазначивши, що це не вимога Росії, а «об’єктивна ситуація».
2 січня Зеленський заявляв, що Конституція та закони України не дозволяють проведення президентських і парламентських виборів під час воєнного стану. Водночас він припускав, що у разі закінчення "гарячої фази війни" парламент скасує воєнний стан в країні та призначить дату виборів.