Мінкульт хоче знову зробити Суспільне залежним від держави - депутат

Мінкульт хоче знову зробити Суспільне залежним від держави - депутат

Мінкульт хоче знову зробити Суспільне залежним від держави - депутат Facebook Зураба Аласанії

Новими змінами до закону про Суспільне мовлення міністерство культури, молоді та спорту пропонує перетворити Наглядову раду Суспільного на орган управління.

"Законопроєкт передбачає зміну чинного статусу наглядової ради, наближує її до Наглядових рад всіх інших акціонерних товариств. Про це прямо вказується в законі, за яким повноваження Наглядової ради визначаються, в тому числі законом про акціонерне товариство. Це означає, що рада замість органу контролю Суспільного мовника, сформованим за участю громадськості, перетворюється на повноцінний орган управління, який має повноваження управління в тому числі щодо здійснення поточної господарської діяльності", — пояснив під час засідання гуманітарного комітету народний депутат Микола Княжицький.

Він наголосив, що по суті запропоновані зміни перетворять Суспільне знову на державного мовника.

Водночас запропоновані зміни суперечать закону про Суспільне мовлення, який передбачає незалежність "управління та поточної діяльності від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, політичних партій, підприємств, установ, організацій, фізичних осіб". Документ містить пряму заборону" втручатися в діяльність НСТУ держорганам та органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, а також недержавних організацій"

Натомість депутатка групи "За життя" Ірина Констанкевич заявила, що комітет з гуманітарної політики вже зараз має проаналізувати діяльність, контент та суспільний ефект роботи мовника.

"Я вважаю, що Суспільне на тому етапі свого розвитку, на якому воно знаходиться зараз не в повній мірі справляється зі своїми функціями, які на них покладалися. Суспільне відділене від держави, але існує за державні кошти", — заявила вона.

Окрім того законопроєкт пропонує зобов'язати Суспільне витрачати 25% фінансування на підтримку інших виробників контенту за умови повного фінансування НСТУ.

"Держава, яка є головним донором суспільного мовника, може ставити умову, щоб за рахунок грошей, які має суспільний мовник, сам суспільний мовник не лише виробляв , а й сприяв розвитку інших продакшенів", — сказав під час засідання комітету депутат від Слуги народу Микита Потураєв.

Натомість генеральний директор ПАТ НСТУ Зураб Аласанія наголосив на неможливості виконання такої вимоги у теперішніх умовах, оскільки Суспільне весь час працює в умовах недофінансування. Так, в останні кілька років мовника було профінансовано тільки на половину, у 2019 році — на 80%. Поза тим, вимога суперечить іншому документу — Бюджетному кодексу.

"Ми не маємо права таким чином розподіляти гроші, тому що ми бюджетна організація і це забороняє бюджетний кодекс", — наголосив Аласанія.

Як відомо:

  • 17 січня Міністерство культури, молоді та спорту презентувало основні положення закону про протидію дезінформації.
  • Зокрема, законопроєкт передбачає можливість ув'язнення за розповсюдження неправдивої інформації до семи років ув'язнення, штрафи до 9,4 млн гривень та громадські роботи.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди