Перейти до основного змісту
Трамп не стурбований масовими звільненнями у сфері ядерної безпеки

Трамп не стурбований масовими звільненнями у сфері ядерної безпеки

Дональд Трамп
Президент США Дональд Трамп в Овальному кабінеті Білого дому у Вашингтоні, США, 3 лютого 2025 року. REUTERS/Elizabeth Frantz

Президент США Дональд Трамп заявив, що не бачить жодних проблем у масових звільненнях співробітників Національного управління ядерної безпеки (NNSA), попри те, що ситуація спричинила кілька днів хаосу та вимагала термінового повернення більшості звільнених працівників.

Про це пише CNN.

Відомо, що адміністрація Трампа звільнила понад 300 співробітників NNSA, які відповідали за управління ядерним арсеналом США. Однак після втручання Конгресу майже всі звільнені, окрім 25 осіб, були швидко повернуті на роботу.

"Ні, зовсім ні, я думаю, що ми просто повинні робити те, що маємо робити", – відповів Трамп журналістам на запитання, чи його турбує ситуація.

"Це дивовижно, що зараз знаходять — просто дивовижно. Деяких людей повертають назад, але не всіх, тому що багатьох звільнено", – додав Трамп, не уточнюючи деталей.

За даними CNN, хвиля звільнень викликала хаос у NNSA та занепокоєння серед конгресменів, які звернулися до міністра енергетики Кріса Райта з вимогою переглянути рішення, оскільки це могло вплинути на ядерну безпеку країни.

"Національна безпека не може ставати заручником політичних чисток", – заявив один із членів Конгресу, наголошуючи на важливості збереження досвідчених кадрів у сфері ядерної безпеки.

Попри критику, Трамп назвав ці звільнення частиною своєї стратегії скорочення уряду.

"Не забувайте, що мене обрали, щоб зробити наш уряд сильнішим і меншим. Ми маємо мільйони людей, яких оплачують, але багато з них не повинні отримувати зарплату", – заявив він, наголошуючи на своїй політиці скорочення держапарату.

Попри повернення більшості співробітників NNSA на роботу, подальші масові звільнення у федеральних агентствах можуть продовжитися, що викликає нові дебати у Вашингтоні щодо балансу між ефективністю уряду та національною безпекою.

Що відомо про Департамент ефективності уряду

Президент США Дональд Трамп 20 січня 2025 року підписав указ щодо створення та впровадження Департаменту ефективності державного управління (DOGE). Його мають очолити американські бізнесмени Ілон Маск та Вівек Рамасвамі.

Це не федеральний департамент, а зовнішня консультативна група, яка рекомендуватиме необхідні на їхню думку скорочення персоналу. А вже президент і законодавчий орган Конгресу США виноситимуть фінальні рішення. Ані Маск, ані Рамасвамі не будуть отримувати державну зарплатню.

Газета Washington Post писала, що Рамасвамі не працюватиме із Маском у Департаменті урядової ефективності, бо не може одночасно балотуватися на посаду губернатора штату Огайо та бути співголовою DOGE.

Топ дня
Вибір редакції
На початок