Перейти до основного змісту
Трамп проти участі Зеленського у перемовинах з РФ, підсумки візиту Келлога. Що відомо про підготовку до переговорів

Трамп проти участі Зеленського у перемовинах з РФ, підсумки візиту Келлога. Що відомо про підготовку до переговорів

Онлайн
Зеленський і Келлог
Президент України Володимир Зеленський зустрівся зі спеціальним представником США в Україні та Росії Кітом Келлогом, 20 лютого 2025. REUTERS/Thomas Peter

18 лютого делегації з США та Росії зустрілися в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії, де обговорювали "українське врегулювання". Представників від України на перемовинах не було.Трамп назвав результати зустрічі "дуже хорошими", а згодом назвав президента Зеленського "диктатором без виборів". Він також звинуватив Україну у зриві угоди щодо рідкісноземельних металів та додав, що планує її відновити.

20 лютого спецпредставник США з питань України Кіт Келлог приїхав у Київ, де зустрівся із Зеленським. За підсумками розмови український президент зазначив, що ця зустріч "відновлює надію" на сильну угоду між США та Україною.

Суспільне збирає все, що відомо про підготовку до переговорного процесу, у нашому текстовому онлайні.

США та Україна не підпишуть сьогодні угоду про рідкісноземельні метали — джерело в ОП

Джерело Суспільного в ОП проінформувало, що підписання угоди про рідкісноземельні метали сьогодні не буде.

"Є ще питання без відповідей, документ потребує роботи", — додав співрозмовник.

Трамп про перемовини з Україною: У них немає жодних козирів, але вони грають жорстко

"Це були дуже історичні чотири тижні, і у нас є кілька справ у роботі. Ми ведемо переговори з Росією, Україною, намагаючись покінчити з цією жахливою ситуацією. Я бачив картини, які ви, на щастя, не бачите. Ви не хочете їх бачити. І це поле вбивств. У вас тисячі молодих солдатів гинуть щотижня, і ми повинні з цим покінчити. Це погано для Росії, це погано для України і це погано для нас з гуманітарної точки зору. У мене були дуже хороші переговори з Путіним і не дуже хороші переговори з Україною. У них немає жодних козирів, але вони грають жорстко. Але ми не дозволимо, ми не дозволимо цьому продовжуватися. Ця війна жахлива. Якби я був президентом, цього б ніколи не сталося. Але це сталося, тому я застряг у ній, і весь світ застряг у ній", – заявив президент США Дональд Трамп, передає Reuters.

Він додав: "Ми досягаємо дивовижного прогресу. Я маю на увазі, що ми досягли більшого прогресу в цій ситуації, якою є Україна, ніж вони за три роки. Знову ж таки, дуже сумно, що це почалося".

Журналіст Пірс Морган розкритикував Маска за вимогу проведення виборів в Україні

Британський журналіст Пірс Морган, якому президент Володимир Зеленський давав інтерв'ю на початку лютого цьогоріч, розкритикував американського бізнесмена і радника президента США Ілона Маска за його нападки та вимогу виборів в Україні.

Про це Морган написав у соцмережі X.

У своєму пості він звертається до Маска й запитує, як можна провести чесні вибори, які відображатимуть волю народу у країні, з якої 6 мільйонів її громадян перебувають за кордоном, а ще 3,5 мільйона знаходяться на тимчасово окупованих Росією територіях.

"Де діє воєнний стан (заборона на вибори), а Путін бомбить їх? Я захоплююся багатьма з того, що ти робиш, Ілоне, але твоя злісна атака на президента Зеленського неймовірно розчарувала. Чому ти не кажеш нічого негативного про Путіна? Чи вся проблема лише в тому хлопцеві, в чию країну він незаконно вторгся?", — йдеться у дописі Моргана.

Трамп заявив, що Росію можна було "легко відговорити" від нападу на Україну

Про це заявив президент США Дональд Трамп в інтерв'ю політичному оглядачу Fox News Брайану Кілміду.

"Так, Росія атакувала, Росія напала, але у них не було причин для нападу. Ви могли його відговорити. У нього не було жодних підстав для нападу. Це все тривало роками. Не було жодної причини, щоб він туди заходив. Цього не повинно було статися. Цієї війни не повинно було бути...Щоразу, коли я кажу, що Росія не винна, на мене завжди накидаються фейкові новини. Але я кажу вам, Байден говорив неправильні речі. Зеленський говорив неправильні речі...Але Росію можна було так легко відговорити від цього. Це ніколи не повинно було стати війною. І всі ці мертві люди не повинні були загинути, і всі ці міста не повинні були бути зруйновані прямо зараз", – наголосив президент США.

Журналіст газети New York Post пояснив читачам, чому Путін є диктатором

Газета New York Post, яка у передвиборчій компанії торік відкрито підтримала Дональда Трампа, вивела на першу шпальту матеріал про очільника Кремля Володимира Путіна із заголовком, що саме він є диктатором. Автор статті Дуглас Мюррей навів низку тез з цього приводу.

  1. "Саме Путін почав війну, попри нещодавні слова Трампа".
  2. "Росія вторглася в Україну, щоб окупувати її, і продовжує це робити з великою жорстокістю. Київ не мав і не має претензій на російські території".
  3. "Україна бореться за свою незалежність. Українці хочуть жити у вільній, суверенній країні.
  4. "Українці та росіяни не "один народ". У них різні мови й історія".
  5. "Путін — диктатор, який придушує свободу слова, поклав край чесним виборам, знищив громадянське суспільство і вбив своїх політичних опонентів. Путіну не можна довіряти".
  6. "Зеленський не диктатор. Він чесно виграв на виборах і зберігає 57% підтримки, а не 4%, як казав Трамп. В Україні є свобода слова і громадянське суспільство".
  7. "Росія не друг США, а ворожа ядерна держава, що має тісні відносини з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю".
  8. "Україна — друг США. Українці поділяють американські цінності".
  9. "Американська допомога в Україні не зникає, а використовується на фронті".

У кінці статті Мюррей резюмує, що "єдність Заходу" і "підтримка справжніх союзників" — це і є "шлях до перемоги".

Трамп пояснив, чому Зеленського не запросили на зустріч в Ер-Ріяді

Про це американський президент заявив в інтерв'ю політичному оглядачу Fox News Брайану Кілміду.

"Коли Зеленський сказав, що його не запросили на зустріч, я маю на увазі, що це не було пріоритетом, тому що він так погано вів переговори до цього часу. По-перше, у вас не повинно було бути війни. Я думаю, вони (Росія-ред.) справді хочуть домовитися. Я так думаю. Вони вважають, що неможливо домовитися із Зеленським, оскільки його будівлі були зруйновані...Президент, який не знав, що він робить. Він був на зустрічах протягом трьох років, і нічого не було зроблено. Тому я не думаю, що йому дуже важливо бути на зустрічах, якщо чесно. Він був там протягом трьох років. Він дуже заважає укладати угоди. Але подивіться, що сталося з його країною. Її зруйнували".

Зеленський заявив, що переговори з посланцем США Келлогом "відновлюють надію" на сильну угоду

Президент Володимир Зеленський заявив у відеозверненні, що Україна готова швидко працювати над укладенням міцної угоди щодо інвестицій і безпеки зі Сполученими Штатами. Він зазначив, що зустріч із представником США Кітом Келлогом "відновлює надію" на успіх.

"Генерал Келлог – зустріч, яка відновлює надію, і нам потрібні сильні угоди з Америкою – угоди, які справді спрацюють. Я доручив працювати швидко й дуже-дуже виважено. Економіка й безпека завжди мають іти поруч, і деталі угод мають значення: що краще прописані деталі, то більший результат", – заявив Зеленський у своєму щовечірньому відеозверненні.

Зустріч із Келлогом відбулася наступного дня після того, як Зеленський та президент США Дональд Трамп обмінялися жорсткими заявами на тлі переговорів між США та Росією щодо завершення російсько-української війни.

Після зустрічі з Келлогом Зеленський написав у соцмережі X, що Україна має "гарантувати, що мир буде міцним і тривалим – щоб Росія ніколи більше не повернулася з війною".

"Україна готова до сильної, ефективної інвестиційної та безпекової угоди з президентом Сполучених Штатів. Ми запропонували найшвидший і найконструктивніший шлях до досягнення результатів. Наша команда готова працювати 24/7", — написав Зеленський.

Переговори з Келлогом також відбулися після того, як Україна відхилила початкову пропозицію США щодо розробки рідкісноземельних елементів на її території.

У своїх заявах на X Зеленський зазначив, що під час обговорення з Келлогом йшлося про ситуацію на фронті, безпекові гарантії, які прагне отримати Україна, та повернення військовополонених.

"Для нас – і для всього вільного світу – важливо, щоб американська сила відчувалася", – написав Зеленський.

Рубіо: зустріч Трампа і Путіна залежить від того, чи буде прогрес у завершенні російсько-української війни

Можлива зустріч президента США Дональда Трампа та Володимира Путіна відбудеться лише за умови досягнення прогресу у завершенні російсько-української війни.

Про це заявив держсекретар США Марко Рубіо у четвер під час інтерв'ю для платформи X.

Рубіо повідомив, що обговорював перспективу такої зустрічі під час переговорів із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Саудівській Аравії у вівторок. Він зазначив, що чітко дав зрозуміти Лаврову та російським посадовцям, що "зустріч не відбудеться, поки ми не будемо знати, про що вона буде".

"Зазвичай такі зустрічі не проводяться, якщо заздалегідь немає якогось результату або прогресу", – сказав Рубіо в інтерв’ю журналістці Кетрін Херрідж, яке транслювалося на платформі X.

"Тому я вважаю, що момент проведення такої зустрічі значною мірою залежатиме від прогресу у завершенні війни в Україні. Якщо ми зможемо досягти цього, і якщо ця зустріч стане фінальним кроком у мирній угоді, то всі мають вітати президента Трампа як миротворця", – підсумував держсекретар США.

Китай підтримує "консенсус" між США та Росією щодо російсько-української війни — Ван І

Китай підтримує "недавній консенсус» між США та Росією щодо російської-української війни.

Про це заявив міністр закордонних справ Китаю Ван І, на тлі переговорів між країнами, пише The Hill.

"Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на досягнення миру, включаючи нещодавно досягнутий консенсус між Сполученими Штатами та Росією, і сподівається, що зацікавлені сторони зможуть знайти стійке та довготривале рішення, яке враховує інтереси всіх", – заявив Ван І у своїй офіційній заяві.

"Китай готовий і надалі відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні кризи відповідно до вимог зацікавлених сторін і з урахуванням інтересів міжнародної спільноти, особливо країн Глобального Півдня", – додав він.

Рубіо: зустріч Трампа і Путіна залежить від того, чи буде прогрес у завершенні російсько-української війни

Можлива зустріч президента США Дональда Трампа та Володимира Путіна відбудеться лише за умови досягнення прогресу у завершенні російсько-української війни.

Про це заявив держсекретар США Марко Рубіо у четвер під час інтерв'ю для платформи X. Рубіо повідомив, що обговорював перспективу такої зустрічі під час переговорів із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Саудівській Аравії у вівторок. Він зазначив, що чітко дав зрозуміти Лаврову та російським посадовцям, що "зустріч не відбудеться, поки ми не будемо знати, про що вона буде".

"Зазвичай такі зустрічі не проводяться, якщо заздалегідь немає якогось результату або прогресу", – сказав Рубіо в інтерв’ю журналістці Кетрін Херрідж, яке транслювалося на платформі X.

Путін і Зеленський сказали Трампові, що лише він може зупинити цю війну — Волц

Радник президента США з нацбезпеки Майк Волц заявив, що президент Володимир Зеленський та лідер Кремля Володимир Путін сказали, що лише Дональд Трамп може зупинити російсько-українську війну.

Про це він сказав на брифінгу.

"Ми повертаємо світ до того, яким він був наприкінці першого терміну президента Трампа — це світ миру, процвітання і сподівань на те, що ми зможемо вийти з хаосу, який ми спостерігали протягом останніх чотирьох років", — сказав Волц.

Він зазначив, що був присутній при розмовах Трампа з Путіним та Зеленським.

"І обидва вони сказали, що тільки президент Трамп може посадити обидві сторони за стіл переговорів, і тільки президент Трамп може зупинити жахливі бойові дії, які тривають вже понад чотири роки, і що тільки Трамп може повернути світ до миру. Обидва ці лідери сказали це в телефонних розмовах. І, звичайно, ми щойно провели історичні переговори за посередництва Саудівської Аравії", — сказав радник Трампа.

Адміністрація Трампа надала Україні "покращений" проєкт угоди про корисні копалини

Про це повідомили виданню Axios український чиновник, чиновник США та три обізнані джерела.

Axios пише, що кілька помічників Зеленського заохочували його підписати оновлену пропозицію, щоб уникнути подальшого зіткнення з Трампом і дозволити президенту США виправдати подальшу підтримку України з боку США.

"В останньому проєкті були суттєві покращення, і він відповідає українському законодавству", – сказало джерело.

Радник з питань національної безпеки Майк Вальц заявив журналістам у четвер, що Зеленському потрібно "повернутися до переговорів" щодо питання корисних копалин.

"Це переговори. А в переговорах ви ведете переговори. Україна хоче вести переговори про корисні копалини, тому ми про це говоримо", – сказав представник Білого дому.

Волц – про візит Келлога до Києва: Ключовою частиною розмови була допомога президенту Зеленському зрозуміти, що ця війна має закінчитися

Про це заявив радник президента США з нацбезпеки Майк Волц на брифінгу в Білому домі, відповідаючи на прохання журналіста розповісти про зустріч Келлога із Зеленським.

"Ми продовжуватимемо вимагати, щоб він (Зеленський-ред.) повернувся за стіл переговорів, і ми продовжуватимемо обговорювати, куди рухається ця угода. Знову ж таки, у нас є зобов'язання перед платниками податків. Президент Трамп вважає, що це можливість для України рухатися вперед. На мою думку, не може бути нічого кращого для майбутнього України та її безпеки, ніж довгострокові інвестиції Сполучених Штатів у її процвітання. І ключовою частиною цього також є гарантії безпеки. Безумовно, не в інтересах Росії чи американського народу, щоб ця війна тривала вічно. Тому ключовою частиною його розмови (Келлога-ред.) була допомога президенту Зеленському зрозуміти, що ця війна має закінчитися".

Зеленський після зустрічі з Келлогом: Ми запропонували найшвидший і найбільш конструктивний шлях досягнення результату

Про підсумки зустрічі зі спецпредставником США з питань Росії та України Кітом Келлогом Володимир Зеленський повідомив у соцмережах.

"Зустріч із генералом Келлогом. Хороша розмова, багато деталей. Вдячний Сполученим Штатам за всю надану допомогу та двопартійну підтримку України й українського народу. Це важливо для нас і для всього вільного світу, щоб американська сила відчувалась. Детально обговорили ситуацію на полі бою і те, як повернути всіх наших полонених, а також дієві гарантії безпеки. Україна від першої ж секунди цієї війни прагне миру, і ми можемо й мусимо зробити мир надійним і тривалим, щоб Росія більше ніколи не змогла повернутися з війною. Україна готова до сильної, дійсно корисної угоди з президентом Сполучених Штатів щодо інвестицій і безпеки. Ми запропонували найшвидший і найбільш конструктивний шлях досягнення результату. Наша команда готова до роботи 24/7", – наголосив Зеленський.

Шмигаль: Уряд готовий спільно з адміністрацією США працювати для досягнення взаємовигідних результатів

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль провів про зустріч зі спецпредставником США Кітом Келлогом.

"Поінформував спецпредставника президента США про щоденний спротив російській агресії. Розповів про ситуацію в економіці. Попри війну, ми розвиваємо оборонні виробництва, платимо соціальні видатки, а кожна гривня платників податків іде на Збройні Сили України. Економіка працює на воєнних рейках. Уряд готовий спільно з Адміністрацією США працювати для досягнення прагматичних і взаємовигідних результатів для наших країн", – заявив Шмигаль.

Голова уряду України підкреслив, що Україна як ніхто прагне миру.

"Але це має бути справедливий мир із надійними гарантіями безпеки та притягненням агресора до відповідальності. Важливо, щоби будь-які перемовини про мир в Україні відбувалися за участі України", – зазначив Шмигаль.

Венс заявив, що Україна і Європа не зможуть перемогти Росію

"По-перше, війна не почалася б, якби президент Трамп був на посаді; по-друге, ні в Європи, ні в адміністрації Байдена, ні в українців не було жодного шляху до перемоги. Це було правдою три роки тому, це було правдою два роки тому, це було правдою минулого року і це є правдою сьогодні", — написав віцепрезидент США Джей Ді Венс у соцмережі Х.

Зазначимо, що віцепрезидент США називає війну РФ проти України "конфліктом". Венс додав, що президент Дональд Трамп "має справу з реальністю і фактами" і навів ці "факти":

  • Європа проводить політику в галузі міграції та цензури, яка "ображає почуття" більшості американців, а також оборонну політику, яка передбачає постійну надмірну залежність;
  • росіяни мають величезну чисельну перевагу в живій силі та зброї в Україні, і ця перевага "зберігатиметься незалежно від подальших пакетів допомоги Заходу";
  • Сполучені Штати "зберігають значні важелі впливу" на обидві сторони "конфлікту";
  • для припинення "конфлікту" необхідно поговорити з людьми, причетними до його початку і продовження;
  • "конфлікт" "створював і продовжує створювати" навантаження на інструменти американського державного управління, від військових запасів до санкцій (і багато чого іншого). Продовження "конфлікту" погано для Росії, України, Європи та США.

У Києві почалася зустріч між Володимиром Зеленським та Кітом Келлогом

Президент Володимир Зеленський зустрівся зі спецпредставником США з питань України Кітом Келлогом у Києві.

На прохання американської сторони, формат зустрічі передбачав лише протокольну зйомку і не передбачав заяв та запитань журналістів, повідомив Суспільному речник президента України Сергій Никифоров.

Також Никифоров повідомив, що спецпредставник США Кіт Келлог ще добу проведе в Україні, тому "можливо" встигне поїхати на фронт.

Трюдо: Канада завжди буде на захисті України

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо виступив із беззаперечною підтримкою України на тлі загострення відносин між президентом України Володимиром Зеленським та очільником США Дональдом Трампом.

У відеозверненні, опублікованому в соціальних мережах, Трюдо чітко заявив, що "Канада та наші союзники" єдині у своїй підтримці Зеленського та виступають проти Володимира Путіна.

"Канада та наші союзники однозначно стоять на захисті України від незаконних, аморальних та несправедливих порушень міжнародного порядку з боку Володимира Путіна", – наголосив Трюдо.

Трамп знову назвав Зеленського "диктатором" і закликав "діяти швидко"

Президент США Дональд Трамп під час виступу на саміті Future Investment Initiative (FII) у Маямі повторив свої заяви щодо України та президента Володимира Зеленського, які він раніше опублікував у соцмережі Truth Social.

Трансляцію виступу Трампа вів Білий дім.

Крім того, президент США заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, інакше у нього не залишиться країни. Під час виступу у Маямі Трамп також наголосив, що війна йде "не в тому напрямку", і заявив, що лише він здатен домовитися про її завершення з Росією.

"Диктатор без виборів, Зеленський, краще хай рухається швидше. У нього скоро не залишиться країни. Треба діяти. Треба діяти швидко, бо ця війна йде у неправильному напрямку. Тим часом ми успішно ведемо переговори про припинення війни з Росією. Всі визнають, що лише Трамп здатен це зробити. Думаю, навіть Путін це визнав. Байден ніколи не намагався, Європа не змогла принести мир, а Зеленський ймовірно, хоче продовжувати отримувати вигоду з цієї ситуації», — сказав Трамп.

Cтармер висловив підтримку Зеленському – ЗМІ

Редактор відділу оборони TIMES Лариса Браун пише, посилаючись на пресслужбу Даунінг Стріт, що прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер 19 лютого говорив із Володимиром Зеленським.

"Британія відповідає, порівнюючи рішення Зеленського призупинити вибори з рішенням Черчилля під час Другої світової війни. Речник Даунінг-стріт сказав: "Прем’єр-міністр розмовляв із президентом Зеленським сьогодні ввечері та наголосив на необхідності, щоб усі працювали разом. Прем’єр-міністр висловив підтримку Президенту Зеленському як демократично обраному лідеру України та сказав, що було цілком розумно призупинити вибори під час війни, як це зробила Велика Британія під час Другої світової війни", – йдеться в повідомленні.

Маск: Зеленський не може представляти волю народу України

Про це у соцмережі Х заявив американський мільярдер Ілон Маск, який є радником Дональда Трампа, а також співробітником новоствореного Департаменту урядової ефективності (DOGE).

"Зеленський не може претендувати на те, щоб представляти волю народу України, якщо він не відновить свободу преси і не припинить скасовувати вибори!", – написав Маск.

У США та ЄС відреагували на заяви Трампа щодо України і Зеленського

Європейські та американські політики відреагували на заяви Дональда Трампа, який звинуватив президента України у розв’язанні війни Росії проти України, а також заявив про те, що Володимир Зеленський є "диктатором".

Президент Фінляндії Александр Стубб відкинув слова американського президента і заявив, що його держава «підтримує українську Конституцію та демократично обраного президента Володимира Зеленського»

Канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав неправильною і небезпечною заяву Трампа, що Зеленський нібито є "диктатором", пише Spiegel.

Речниця французького уряду Софі Прімас заявила, що не розуміють логіки президента США Дональда Трампа, коли він звинувачує українського президента Володимира Зеленського у тому, що Росія вторглася на територію України і почала війну.

Як пише CNN, низка сенаторів від Республіканської партії відреагували на слова Трампа, що Зеленський у розв’язанні війни РФ проти України.

Лідер більшості в Сенаті Джон Тун відкинув коментарі Трампа, який звинуватив Україну у війні з Росією, заявивши, що "безсумнівно" Росія є "тут агресором". Водночас Тун не відповів на питання щодо останнього допису Трампа в Truth Social, який назвав Зеленського "диктатором".

Сенатор від Луїзіани Джон Кеннеді заявив, що він не згоден з Трампом, що Україна почала війну, але що адміністрація працює над угодою, яка "підніме" Україну.

Сенатор від штату Мен Сьюзен Коллінз заявила, що не згодна з тим, що Трамп звинувачує Зеленського у війні з Росією, яка триває.

Син Трампа заявив, що війна РФ в Україні "дуже мало" означає для США

Син президента США Дональд Трамп-молодший заявив, що російська війна в Україні "дуже мало" означення для Сполучених Штатів, і закликав припинити американську допомогу.

Про це він написав у соцмережі X.

19 лютого президент США Дональд Трамп у дописі в своїй соцмережі Truth Social назвав президента України Володимира Зеленського "диктатором без виборів" та заявив, що Зеленський переконав США "витратити на війну 350 млрд доларів".

Син Трампа, коментуючи заяву свого батька, написав:

"Він не помиляється, люди. Давайте зупинимо непотрібну смерть і нескінченні витрати на війну, яка для нас дуже мало означає".

Макрон та Стармер приїдуть до Білого дому наступного тижня

Про це заявив радник президента США з національної безпеки Майк Волтц, повідомляє Reuters.

"Президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер відвідають Вашингтон наступного тижня в рамках інших зустрічей, спрямованих на припинення війни Росії в Україні", – повідомив Волтц.

Відповідаючи на питання про шанси на досягнення мирної угоди між Росією і Україною, Волтц сказав: "Ми взаємодіємо з усіма сторонами, і наступним кроком буде залучення технічних груп для обговорення більш докладної інформації".

Венс пригрозив Зеленському за критику Трампа

Віцепрезидент США Джей Ді Венс засудив "жорстку" відповідь президента України Володимира Зеленського на мирні переговори та заявив, що він пошкодує за "лихослів'я" на адресу американського президента Дональда Трампа.

Про це він сказав в інтерв'ю DailyMail.com.

"Нецензурна лайка та нападки на президента Трампа матимуть лише зворотний ефект", — заявив Венс.

Венс зазначив, що Зеленському давали "неправильні рекомендації" щодо взаємодії з новою адміністрацією, і що протягом останніх трьох років його переконували, ніби будь-які його дії будуть сприйняті схвально.

"Ідея про те, що Зеленський збирається змінити думку президента, лихаючи його в публічних ЗМІ, кожен, хто знає президента, скаже вам, що це жахливий спосіб поводження з цією адміністрацією", —  сказав Венс.

Як пише видання, коментарі Венса пролунали через кілька годин після того, як Зеленський заявив про те, що Трамп перебуває у "просторі дезінформації", створеному Росією.

Дональд Трамп назвав Зеленського "диктатором без виборів"

Про це він повідомив у своїй соцмережі Truth Social.

За словами Трампа, Зеленський "відмовляється від виборів" та "займає дуже низькі позиції в українських опитуваннях".

"Диктатор без виборів, Зеленському краще діяти швидко, інакше у нього не залишиться країни. Тим часом ми успішно ведемо переговори про припинення війни з Росією, те, що всі визнають, можуть зробити лише Трамп і адміністрація Трампа" — заявив президент США.

Трамп також звинуватив Зеленського у "бажанні продовжити грошовий потік". Раніше 18 лютого Трамп заявив, що "не бачив чіткої бухгалтерії" куди й скільки витрачаються кошти від США. Він заявив, що США виділили Україні "300 млрд доларів".

Путін прокоментував результати зустрічі делегацій США та РФ у Саудівській Аравії

Очільник Росії Володимир Путін високо оцінив зустріч США та Росії у Саудівській Аравії.

Про це він заявив на брифінгу з журналістами у Москві, повідомляє російське державне інформаційне агентство ТАСС.

За його словами, взаємна висилка дипломатів "не призвела ні до чого хорошого", тому має відбутись поновлення роботи дипломатичних представництв Росії та США.

Путін повідомив, що метою зустрічі делегацій у Саудівській Аравії було "підвищення довіри" між країнами. Без цього неможливо вирішити "українську кризу", сказав Путін. Так він описав війну Росії проти України.

Також очільник РФ заявив, що Росія ніколи не відмовлялась від "діалогу" з Європою та Україною. Та, за його словами, "європейці самі зупинили контакти" з Росією, а "Україна навіть заборонила собі" переговори з РФ.

Російське видання РІА-Новини повідомляє, що Путін заявив про готовність зустрічі із президентом США Дональдом Трампом. "Зустріч має бути підготовленою", повідомив очільник РФ.

Також за словами Путіна, Трамп, після того, як став президентом, змінив позицію щодо швидкого завершення "української кризи". Так Путін назвав війну Росії проти України.

Спецпредставник США Келлог приїхав у Київ

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог у середу, 19 лютого, приїхав у Київ.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

На вокзалі Келлога зустріла Пані посол США в Україні Бріджит Брінк.

Коментуючи журналістам свій візит до Києва, Келлог сказав, що “це шанс провести хороші потенційні переговори”.

“Ми будемо слухати. Ми готові надати необхідне. Ми розуміємо необхідність гарантій безпеки. Частина моєї місії — слухати. Потім я повернуся до США, поговорю з президентом Трампом. Щоб бути впевненими, що ми все правильно розуміємо”, — сказав Келлог.

Спецпосланник Трампа додав, що справді вірить, що “війна не розпочалася би, якби Трамп був тоді президентом”.

“Він розуміє, що люди страждають, розуміє, які руйнування. І ми хочемо, щоб це завершилося”, — сказав Келлог.

Трамп заявив, що Зеленського нібито підтримують 4% українців, і закликав до виборів

Президент США Дональд Трамп заявив, що рівень підтримки Володимира Зеленського нібито впав до рекордно низького рівня — 4%.

Брифінг Трампа за підсумками переговорів делегацій США і Росії у Саудівській Аравії транслювало Суспільне на своєму Youtube-каналі.

"В Україні весь час триває воєнний стан, лідер цієї країни вже за популярністю впав до 4%. Міста зруйновані, вони виглядають як згарища", – сказав Трамп.

Водночас він не навів жодних джерел, які б підтверджували його заяву про падіння рейтингу Зеленського. За результатами грудневого опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), рівень довіри до Зеленського становив 52%.

Трамп: "Я міг би досягти угоди, яка б зберегла всі українські землі"

Президент США Дональд Трамп під час виступу у своєму клубі в Палм-Біч заявив, що переговори з Росією проходять успішно, і Москва нібито зацікавлена у припиненні бойових дій.

Трансляцію брифінгу Трампа вело Суспільне на своєму Youtube-каналі.

"Росія дуже добре себе показала. Вона хоче зупинити цю дикість, що там відбувається. Її солдати гинуть тисячами щотижня. Це не американські солдати, це російські і українські солдати, хоча корейські також. Їх привезли, щоб вони воювали і більша частина з них загинули", — сказав Трамп.

За його словами, війна в Україні "безглузда" і її можна було б уникнути, якби він (Дональд Трамп — Ред.) залишався президентом. Він також висловив своє обурення кількістю жертв серед військових і цивільних. "Я бачу фото з поля бою, там скрізь тіла загиблих. І це щоденна реальність і для Росії, і для України. Ви невдовзі побачите повні цифри – ви будете вражені, скільки людей, не лише військових, загинуло в Україні", — зазначив він.

На саміті в Парижі не дійшли згоди щодо питання миротворців в Україні

Позиції країн ЄС щодо відправки миротворців до України не змінились після зустрічі в Парижі, ініційованої Макроном. Інших рішень за підсумками зустрічі також не було, оскільки вона була спонтанною та непідготовленою.

Про це Суспільному сказало два співрозмовники в урядах країн-учасниць саміту.

"Щодо миротворців — це передчасна дискусія, хоча й необхідна. Ми не повинні зосереджуватися на цьому зараз", — сказало джерело.

У Білому домі назвали перемовини з РФ "монументальним кроком до миру в російсько-українській війні"

Про це заявила речниця президента США Каролін Левіт.

"Це справді монументальний крок до миру в російсько-українській війні. За вказівкою президента Трампа держсекретар Рубіо, спеціальний посланник Стів Вікофф і наш радник з національної безпеки Майк Волтц сьогодні говорили з росіянами та зробили значні кроки до миру. Це перший крок з багатьох. І я хотіла б зазначити, що наша адміністрація, включно з самим президентом Трампом, підтримує пряме спілкування з українцями, включно з президентом Зеленським", – сказала Левіт.

Вона додала, що наступного тижня прем'єр-міністр Великої Британії буде з візитом у Білому домі.

"Тож ми гарантуємо, що всі сторони будуть почуті, але ви повинні говорити з обома сторонами війни, щоб по-справжньому домовитися про угоду і вирішити проблеми. І це важливий перший крок до миру. Знову ж таки, коли попередня адміністрація не вела жодних переговорів, жодних дискусій, фактично ніякої дипломатії в цих зусиллях, президент Трамп і його команда роблять значні кроки, перебуваючи тут лише чотири тижні", – зазначила речниця Трампа.

Саудівська Аравія хотіла, щоб Зеленський був на переговорах США та РФ, але ті відхилили пропозицію

Принц Саудівської Аравії Мухаммад бін Салман Аль Сауд хотів, щоб президент України брав участь у переговорах, але США та Росія наполягли на зустрічі без України. Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела, яке обізнане з підготовкою зустрічі.

Водночас, як пише видання, принц Мухаммад планує повідомити Зеленському, яку роль відіграє Саудівська Аравія в організації цих переговорів, а також розповісти деталі переговорів з американськими та російськими чиновниками.

Зеленський поїде в Саудівську Аравію в березні

Президент Зеленський переніс візит до Саудівської Аравії на тлі російсько-американських перемовин на 10 березня.

"Не можна приймати рішення без України, як завершити війну в Україні. Ті чи інші умови, нас не запрошували на цю зустріч. Російсько-американську зустріч в Саудівській Аравії. Для нас це було сюрпризом. Так як і для багатьох", — заявив він.

Головні тези американських посадовців з пресконференції після зустрічі з російською делегацією

Радник президента США з нацбезпеки Майк Волц заявив, що "тільки Дональд Трамп зможе завершити" війну Росії проти України.

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що для завершення війни Росії проти України необхідно всім сторонам піти на поступки. Він також додав, що під час цієї зустрічі не обговорювали напряму послаблення санкцій проти Росії, та такі дискусії можливі у майбутньому. Європейський Союз теж запроваджував санкції проти РФ, і тому, за словами держсекретаря США, має "сісти за стіл перемовин" і говорити про санкції.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про формування процесу з "українського врегулювання". Американка сторона, за його словами, має назвати хто буде в цьому процесі. Потім росіяни призначать свого представника.

Пресконференція за підсумками зустрічі США та РФ

Після завершення переговорів у Ер-Ріяді з головою МЗС Росії Сергієм Лавровим держсекретар США Марк Рубіо вийшов з заявами за підсумками переговорів. Дивіться з українським перекладом.

Що відомо про підсумки перемовин між США і РФ у Саудівській Аравії

Сполучені Штати і Росія у вівторок, 18 лютого, домовилися усунути "подразники" в американсько-російських відносинах і почати працювати над тим, щоб покласти край війні Росії в Україні, заявили Державному департаменті США за підсумками перемовин у Саудівській Аравії.

Про це заявила прессекретарка Держдепартаменту Таммі Брюс після зустрічей у Саудівській Аравії, передає Reuters.

Брюс дала зрозуміти, що ці зусилля перебувають на початковій стадії, пише агенція.

"Одного телефонного дзвінка, за яким слідує одна зустріч, недостатньо для встановлення міцного миру", — заявила прессекретарка Держдепу.

У Кремлі заявили, що Путін готовий до переговорів із Зеленським

У коментарі журналістам речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков на запитання, чи готовий Путін вести переговори з українським президентом, Пєсков відповів: "Путін сам неодноразово говорив, що при необхідності він буде готовий вести переговори із Зеленським. Разом з тим, юридична фіксація домовленостей підлягає серйозному обговоренню з урахуванням реальності" й зазначив, що "про це також неодноразово звучали заяви від Путіна".

Також ЗМІ уточнили у Пєскова, чи є вже зараз розуміння, коли можлива російсько-американська зустріч на найвищому рівні, тобто за участі Путіна й президента США Дональда Трампа.

"Ні, розуміння такого немає, можливо, з'являться якісь спроби за результатами сьогоднішніх переговорів (в Ер-Ріяді — ред.). Але ми з вами про це дізнаємося пізніше, після завершення цього діалогу", — сказав він.

У Саудівській Аравії розпочалися переговори делегацій США та Росії

В Саудівській Аравії розпочалися переговори делегацій США та Росії. Про це повідомляють російські та міжнародні ЗМІ.

РФ і США обговорюють "воз'єднання в низці економічних сфер", пише ТАСС.

Що потрібно знати на ранок 18 лютого

Сьогодні у Саудівській Аравії має відбутись зустріч представників США та Росії, на якій вони мають обговорити підготовку до перемовин щодо завершення російсько-української війни. Україна не бере участі у цих перемовинах.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна про переговори США та РФ "нічого не знала", тому і розцінює будь-які переговори про Україну без України як "безрезультатні".

Що це за переговори і чому саме в Саудівській Аравії — читайте в нашому матеріалі.

Нині український лідер перебуває у Туреччині. Серед тем для обговорення: поверталися українців додому, питання продовольчої безпеки, а також освітня та культурна дипломатія, якою займеться перша леді Олена Зеленська.

Макрон: Без гарантій безпеки для України нові угоди можуть повторити долю Мінських

Росія має надати гарантії безпеки для України, інакше є ризик, що припинення вогню у російсько-українській війні може закінчиться як Мінські угоди. Про це на платформі Х написав президент Франції Еммануель Макрон за підсумками паризького саміту 17 лютого.

Макрон заявляє, що Росія має припинити свою агресію, тому припинення вогню "має супроводжуватися сильними та надійними гарантіями безпеки для українців".

"Інакше є ризик, що це припинення вогню закінчиться як Мінські угоди. Над цим ми працюватимемо разом з усіма європейцями, американцями та українцями", — пише Макрон.

Він зазначає, що європейці "повинні інвестувати краще" в безпеку та оборону. За словами Макрона, європейці хочуть "прискорити реалізацію власного порядку денного щодо суверенітету, безпеки та конкурентоспроможності".

Гірше за репарації: Telegraph опублікував деталі угоди щодо корисних копалин між США та Україною

США в рамках угоди з Україною щодо рідкісних копалин виставили умови гірші, ніж репарації, які мала виплатити Німеччина за підсумками Першої світової війни, і санкції, накладені на Берлін і Токіо після Другої світової. Журналісти видання Telegraph опублікували проєкт угоди про "партнерство", яку США пропонували Україні.

  • Україна, окрім рідкісноземельних мінералів, мала б передати під контроль США порти, інфраструктуру та більшість ресурсів, зокрема нафту й газ;
  • Сполучені Штати отримували б 50% доходу України від видобутку власних ресурсів та 50% від вартості "всіх нових ліцензій, виданих третім особам";
  • Країни мали б створити спільний інвестиційний фонд для гарантування, що "ворожі сторони конфлікту не отримають вигоду від відновлення України";
  • Фонд мав би право встановлювати способи, умови, терміни та критерії відбору всіх майбутніх проєктів щодо українських ресурсів;
  • Така угода дала б можливість США майже повністю контролювати українську сировинну економіку.

Видання пише, що якби Україна погодилась на ці умови, то вони були б більшими, аніж репарації, накладені на Німеччину за Версальським договором. Фактично, Трамп хотів би отримати від України ресурсів на 500 млрд доларів.

Російська делегація на чолі з Лавровим прибула до Саудівської Аравії

Очільник російського МЗС Сергій Лавров та помічник Путіна Юрій Ушаков прибули до Ер-Ріяда, де завтра, 18 лютого, має відбутися їхня зустріч з представниками США: держсекретарем Марко Рубіо, радником американського президента з нацбезпеки Майком Волцом та спецпредставником Трампа з питань Близького Сходу Стівом Віткоффом.

Делегації США і Росії збираються в Ер-Ріяді, Макрон скликав саміт у Парижі. Що відомо про підготовку до переговорів
Російська делегація на чолі з Лавровим прибуває до Ер-Ріяда, Саудівська Аравія, для зустрічі з представниками США, 17 лютого 2025 року. Міністерство закордонних справ Росії

Україна не братиме участь у цих переговорах та не визнаватиме жодних рішень, ухвалених без неї, заявив президент Зеленський. Він також відвідає Саудівську Аравію, але 19 лютого — цей візит не пов'язаний з американсько-російською зустріччю.

Чому представники США та Росії зустрічаються саме в Саудівській Аравії, хто братиме участь з обох сторін та чому це ще не початок перемовин про мир — пояснюємо у нашому матеріалі.

Стармер: за європейськими гарантіями безпеки має бути американська підтримка

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер після зустрічі в Парижі заявив, що для ефективного стримування Росії до європейських гарантій безпеки для України мають долучитись і США.

Стармер додав, що США "не збираються залишати Україну", однак Європа має активізуватись і робити більше, тож сьогоднішня зустріч у Парижі — це перший крок. Прем'єр повторив, що готовий розглянути можливість розміщення британських військ в Україні за досягнення мирної угоди. Він додав, що Британія "візьме на себе провідну відповідальність" за безпеку Європи.

Стармер анонсував обговорення цих питань найближчими днями з Трампом під час свого запланованого візиту до США, а також з Зеленським. Після цього має відбутись ще одна зустріч з європейськими колегами.

"Європа готова очолити надання Україні гарантій безпеки" — Рютте

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте після неформальної зустрічі європейських лідерів у Парижі заявив, що Європа готова "зробити крок вперед", очолити надання безпекових гарантій для України та інвестувати більше у спільну безпеку.

"Деталі ще треба буде узгодити, але зобов'язання є чіткими", — написав Рютте.

Шольц: Україна ще не була за столом переговорів, зарано говорити про миротворчий контингент

Канцлер Німеччини Олаф Шольц після неформальної зустрічі європейських лідерів щодо у Парижі, яку скликав президент Франції Макрон, заявив, що наразі зарано говорити про відправлення європейських миротворців в Україну, оскільки триває активна фаза російської війни.

Шольц зазначив, що "роздратований" цією темою, адже ще "навіть не було варіантів, чи якихось розмов щодо миру з українцями".

"Вони (українці — ред.) ще не сиділи за столом переговорів, і тому говорити про ідею відправки миротворчого контингенту зарано. Це неправильний час, неправильна тема. Ми ще не на стадії миру, а на стадії жорстокої війни, яка і далі продовжується", — наголосив канцлер Німеччини.

Шольц також заявив, що не має бути поділу відповідальності щодо безпеки між Європою та Сполученими Штатами.

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про готовність розміщення британських військ в Україні для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди.

Держдеп: зустріч у Ер-Ріяді — лише перший крок, під час його США оцінять, чи серйозно РФ налаштована на завершення війни

Зустріч представників Росії та США у Саудівській Аравії не варто розглядати як зрушення у мирних переговорах, заявила прессекретарка Держдепартаменту США Теммі Брюс.

Запланована на вівторок зустріч, за її словами, це лише перший крок, на якому США оцінять, наскільки "серйозно" Москва налаштована на закінчення війни проти України.

Келлог: "Ніхто не нав'язуватиме Україні мирну угоду"

Спецпредставник Трампа з питань Росії та України Кіт Келлог заявив, що ніхто не нав'язуватиме президенту України Зеленському мирну угоду, а це рішення ухвалюватиме Україна.

Про це він сказав, виступаючи перед журналістами у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, пише Sky News.

За словами Келлога, США вислухають "дискусійні моменти" від усіх сторін, і їхнє завдання — сприяти наданню Україні гарантій безпеки.

Келлог також додав, що його поїздка до України на завершальному етапі планування. Раніше Зеленський підтвердив, що спецпредставник Трампа приїде до України 20 лютого.

Радник Путіна Ушаков: США та Росія ще не домовились, як почати переговори щодо війни

Радник Путіна Ушаков, який разом з очільником російського МЗС Лавровим візьме участь у зустрічі з американською делегацією в Саудівській Аравії, заявив, що США і Росія ще не домовилися про те, як розпочати переговори щодо України, оскільки США ще не призначили головного переговорника для перемовин з РФ, повідомляє Reuters.

Він додав, що до російської делегації може приєднатись фінансист Кирило Дмитрієв,, який має зв'язки з родиною Путіна, щоб "обговорити будь-які економічні питання".

Макрон поговорив з Трампом перед початком саміту в Парижі

Президент Франції Еммануель Макрон телефоном поговорив з президентом США Дональдом Трампом напередодні неформальної зустрічі європейських лідерів у Парижі щодо України, повідомив у офіційний представник адміністрації президента Франції, пише Reuters.

На саміт у Парижі вже прибули низка лідерів, зокрема президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської Ради Антоніу Кошта, генсек НАТО Марк Рютте, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Британії Кір Стармер, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен, прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

Делегації США і Росії збираються в Ер-Ріяді, Макрон скликає саміт у Парижі. Що відомо про підготовку до переговорів
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн прибула на саміт у Парижі, 17 лютого 2025 року. REUTERS/Gonzalo Fuentes

Делегації США і Росії збираються в Ер-Ріяді, Макрон скликає саміт у Парижі. Що відомо про підготовку до переговорів
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте та президент Франції Еммануель Макрон перед початком саміту в Парижі, 17 лютого 2025 року. REUTERS/Gonzalo Fuentes

Делегації США і Росії збираються в Ер-Ріяді, Макрон скликає саміт у Парижі. Що відомо про підготовку до переговорів
Президент Франції Еммануель Макрон зустрічає канцлера Німеччини Олафа Шольца на неформальному саміті європейських лідерів у Парижі, 17 лютого 2025 року. REUTERS/Abdul Saboor

Келлог у Брюсселі обговорив з представниками НАТО завершення війни Росії проти України

Спецпредставник США з України та Росії Кіт Келлог під час свого візиту до Брюсселя обговорив з представниками країн НАТО спільну роботу щодо забезпечення "справедливого та тривалого миру в Україні". Про це повідомив генсек НАТО Марк Рютте.

Зеленський відвідає Туреччину 18 лютого

Президент України Володимир Зеленський відправиться до Туреччини з робочим візитом вже сьогодні, а 18 лютого матиме офіційну зустріч з президентом Ердоганом. На ній обговорять зокрема результати Мюнхенської безпекової конференції, підготовку до мирних переговорів щодо закінчення війни та продовольчу безпеку. Про це Суспільному повідомило джерело в Офісі президента.

Зеленський буде в Туреччині, у той час як в Саудівській Аравії відбуватиметься зустріч американської та російської делегації — вона запланована на 18 лютого, підтвердила речниця Держдепу Теммі Брюс, пише CNN.

Після візиту до Туреччини Зеленський відправиться до Саудівської Аравії 19 лютого.

Спецпредставник США з питань України і Росії Кіт Келлог приїде до України 20 лютого

Президент Зеленський підтвердив візит спеціального представника США з питань України та Росії Кіта Келлога 20 лютого. За словами президента, Келлог пробуде в Україні два дні "і можливо більше" та поспілкується з дипломатами і військовими.

Раніше Кіт Келлог наголосив на необхідності прямих переговорів між Україною та РФ, а під час Мюнхенської конференції заявив, що бере 180 днів, аби залучити всі сторони до мирного процесу. Також Келлог сказав, що Росія має піти на територіальні поступки та, можливо, зменшити кількість особового складу своїх збройних сил.

Перед візитом до України 18 лютого Келлог зустрінеться з президентом Польщі Анджеєм Дудою у Варшаві.

Після телефонної розмови Трампа та Путіна 12 лютого президент США назвав тих, хто очолить переговори щодо завершення війни, водночас не згадав серед них спецпредставника з питань України та РФ Келлога. Речниця Трампа Левіт повідомила, що Келлог все одно залишається в команді президента та "зіграв величезну роль у тому, щоб переговори дійшли до цього моменту".

Україна не братиме участь в російсько-американських переговорах в Саудівській Аравії — Зеленський

Україна нічого не знала про зустріч російської та американської делегацій в Ер-Ріяді та не братиме участь у цих переговорах, заявив президент Володимир Зеленський під час відеобрифінгу з Об'єднаних Арабських Еміратів.

"Україна розцінює будь-які переговори про Україну без України як безрезультатні, і ми не можемо визнавати жодних угод про нас без нас", — сказав він.

Зеленський додав, що відвідає Саудівську Аравію з робочим візитом у середу, 19 лютого, однак він не пов'язаний з американсько-російськими переговорами. Джерело Суспільного в ОП повідомило, що жодних зустрічей з представниками США чи Росії не заплановано.

Лавров: Росія не вестиме переговори про повернення Україні окупованих територій

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров перед візитом до Саудівської Аравії заявив, що на переговорах з представниками США хоче вислухати позицію американської сторони щодо "українського врегулювання, ситуації на Близькому Сході та низці неспокійних регіонів світу". Він додав, що Росія під час переговорів не розглядатиме можливість "поступитися територіями".

Топ дня
Вибір редакції
На початок