Перейти до основного змісту
Фокусу "розпилювання" людини виповниться сто років. Як святкуватимуть

Фокусу "розпилювання" людини виповниться сто років. Як святкуватимуть

Фокусу "розпилювання" людини виповниться сто років. Як святкуватимуть
. YouTube

17 січня виповниться 100 років відомому ілюзіоністському фокусу "розпилювання" людини навпіл. З цієї нагоди у Лондоні відбудеться захід Magic Circle ("Магічне коло"), в якому братимуть участь такі персони як Девід Коперфілд та Деббі МакГі.

Як повідомляє The Guardian, зазвичай під час фокусу навпіл "розпилюють" лише жінок. Експерти пояснюють, що причини популярності фокусу "є не найблагороднішими". Так, у 1921 році виборче право було гарячою темою й тому фокус спричинив такий галас.

"Для кожної людини, яка вважала, що це здорово, що жінки отримують право голосу, знаходилися інші люди, які гадали, що це здорово, коли жінку поміщають в ящик і розпилюють навпіл", — сказав організатор Magic Circle Ноель Бріттен.

Фокус відтоді неодноразово переосмислювали. Наприклад, "розпилювали" людей не в ящиках, а у тортах чи інших предметах. Первісна ілюзія полягає в тому, що голова і ноги жінки стирчать з коробки. При цьому розпіл був повільним, а акторка могла при цьому кричати, поки публіка, затамувавши погляд, стежила, намагаючись розгадати ілюзію. Загалом, кажуть експерти, процес був досить тривалим.

Організатори святкування річниці планують вечір онлайн-заходів, присвячених історії ілюзій. На ньому, наприклад, планують розповісти про те, як телеканал BBC шокував британську націю в 1956 році, коли транслював програму Panorama, в якій "розрізали" навпіл молоду жінку циркулярною пилою.

Під час трансляції американський фокусник Девід Копперфілд покаже глядачам свій музей магії в Лас-Вегасі і розповість про свою інтерпретацію фокусу із використанням "пили смерті". Також на вечорі буде Деббі МакГі, дружина й помічниця ілюзіоніста Пола Деніелса, яка розповість про свій досвід "регулярного розчленування".

Детальна інформація про трансляцію буде на Facebook-сторінці Magic Circle Unlocked.

Що відомо

  • Майже сто років тому англійський фокусник на ім'я Персі Томас Тібблс (псевдонім П. Т. Селбі) "розпиляв" запечатаний дерев'яний ящик, в якому перебувала жінка. Цей фокус став сенсацією і відтоді — одним із найвідоміших.
  • Для фокусу використовуються різні інструменти і, подекуди, певна кількість крові. Наприкінці номеру, зазвичай, тіло знову з'єднують разом. Цей фокус за популярністю порівнюють із витягуванням кролика з капелюха.
Топ дня
Вибір редакції
На початок