Унаслідок наїзду автомобіля на демонстрацію профспілки у Мюнхені поранені щонайменше 30 людей, деякі з них перебувають у тяжкому стані. За даними поліції баварської столиці, є "вказівки на екстремістський мотив злочину".
Про це пише агентство Vienna.
Водія автомобіля, 24-річного прохача притулку з Афганістану, затримали на місці події.
Як повідомила поліція, розслідування взяло на себе Центральне управління з боротьби з екстремізмом та тероризмом при Генеральній прокуратурі Мюнхена. Деталі про хід слідства поки не розголошуються.
Прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер заявив, що інцидент, імовірно, був нападом.
За інформацією слідчих, підозрюваний мав дійсний дозвіл на проживання в Німеччині та мешкав у Мюнхені. Він уже фігурував у поліцейських розслідуваннях, але лише як свідок у справі про крадіжку, коли працював охоронцем у магазині.
Мотиви нападника поки що залишаються нез’ясованими. Міністр внутрішніх справ Баварії Йоахім Геррманн підкреслив, що вони потребують подальшого розслідування. Водночас влада не пов’язує цей випадок із Мюнхенською конференцією з безпеки, яка триватиме до неділі.
За словами поліції, підозрюваний на Mini Cooper врізався у хвіст демонстрації, яка проходила в центрі Мюнхена та зібрала близько 1 500 учасників.
Як повідомив речник поліції, нападник спершу наблизився до поліцейського авто, яке супроводжувало протест, потім різко пришвидшився та в’їхав у натовп.
Поліцейські негайно втрутилися, один із них здійснив постріл по автомобілю. Нападник отримав легкі поранення, але вогнепальних поранень не зазнав. У п’ятницю його мають доставити до слідчого судді.
Мер Мюнхена Дітер Райтер увечері повідомив, що 8–9 людей отримали дуже важкі травми, деякі з них перебувають у критичному стані. Він назвав цей день "чорною сторінкою" для міста.
Після проведення слідчих дій територію інциденту було відкрито для руху транспорту.
Цей напад стався за тиждень до виборів у Бундестаг, і питання внутрішньої безпеки та міграційної політики вже відіграють важливу роль у передвиборчих дебатах.
Прем’єр Баварії Маркус Зедер назвав цей злочин "ударом в обличчя".
"Ми не можемо просто переходити від одного нападу до іншого. Потрібно реально щось змінювати", – наголосив він.