Велика Британія планує взятися за редагування генів сільськогосподарських рослин та худоби

Велика Британія планує взятися за редагування генів сільськогосподарських рослин та худоби

Велика Британія планує взятися за редагування генів сільськогосподарських рослин та худоби АР

Уряд Великої Британії хоче дозволити редагувати гени сільськогосподарських культур та худоби, що було обмежено правилами Євросоюзу.

"Редагування генів має можливість використовувати генетичні ресурси, які надала мати-природа, для розв'язання проблем нашого часу. Йдеться про племінні культури, які мають кращі показники, зменшують витрати фермерів та вплив на навколишнє середовище, а також допомагають всім нам адаптуватися до викликів кліматичних змін”, - розповів Джордж Юстіс, державний секретар з питань навколишнього середовища, продовольства та сільського господарства, передає The Guardian.

Наразі департамент Юстіса вже оголосив початок консультацій з цього приводу.

Редагування генів передбачає розділення та зрощування ділянок ДНК в межах одного геному, щоб здійснити зміни, які раніше були можливі лише завдяки тривалій вибірковій селекції рослин і тварин. Цей процес відмінний від генетичної модифікації, яка передбачає введення ДНК одного виду в інший, і який надалі планують майже повністю заборонити.

Такий підхід, на думку вчених дозволить вирощувати більш витривалі та поживні сорти. Зокрема, можна буде виростити безглютенову пшеницю, овочі та фрукти, стійкі до хвороб. Також редагування генів може вивести стійку до хвороб худобу.

Як відзначив професор Кембриджського університету Девід Болкомб, запропонований метод редагування генів передбачає внесення тільки незначних змін, а отже мало відрізняється від традиційної селекції.

Водночас деякі захисники навколишнього середовища висловили побоювання, що послаблення правил може призвести до зниження добробуту тварин, наприклад, якщо технологія, що передбачає швидший ріст тварин призведе до погіршення їхнього здоров'я або умов утримання.

Окрім того, активісти наголошують на необхідності захистити права тих споживачів, які не хочуть вживати модифіковану продукцію.

Що відомо

  • У Франції та ще кількох країнах Європи масово знищують качок та іншу птицю, щоб зупинити поширення пташиного грипу. Французькі виробники фуа-гра закликали владу на два місяці зупинити виробництво продукту.
  • У Північній Ютландії на 63 фермах, які займаються розведенням норок, виявили новий штам збудника COVID-19. З’ясувалось, що він має мутації, які відрізняють його від решти раніше виявлених штамів коронавірусу.
  • Згодом про виявлений у норок новий штам повідомили США, Данія, Італія, Нідерланди, Іспанія та Швеція.
  • Після цього уряд Данії розпорядився знищити всіх норок, оскільки мутований вірус може звести нанівець зусилля зі створення вакцини, проте зоозахисники розкритикували такі наміри.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди