У Німеччині створили фонд для добудови "Північного потоку 2" в обхід санкцій

У Німеччині створили фонд для добудови "Північного потоку 2" в обхід санкцій

У Німеччині створили фонд для добудови "Північного потоку 2" в обхід санкцій

Парламент федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія ухвалив рішення про створення фонду, який дозволить обійти санкції США та завершити будівництво газогону "Північний потік 2".

Про це повідомляє DW.

Формальним завданням фонду, який отримав назву "Захист клімату і довкілля МV" (Klima- und Umweltschutz MV), стане завершення будівництва газогону та підтримки переходу Німеччини на відновлювальні джерела енергії, адже без стабільного постачання природного газу неможливо буде у перехідних період повністю відмовитися від вугільних та атомних електростанцій.

Фонд зможе закуповувати обладнання та матеріали, необхідні для добудови газогону в обхід санкцій США, адже ті діють у випадку співпраці з Росією приватних компаній, а фонд є громадською організацією. Головою фонду стане колишній прем'єр-міністр Мекленбурга-Передньої Померанії, засновник громадської організації "Німецько-російське партнерство" Ервін Зеллерінґ.

Німецький союз охорони природи та біорізноманіття (NABU) і Всесвітній фонд дикої природи (WWF) в Німеччині розкритикували плани зі фонду, наголошуючи на тому, що захист довкілля не має жодного відношення до добудови "Північного потоку". Екологи наголосили, що будівництво газогону завдає величезної шкоди екосистемі Північної Балтики, яка, за їх словами, і так перебуває у "жалюгідному стані". Крім того, завершення проєкту дозволить Німеччині спалювати викопне паливо протягом десятиліть, що лише загострить кліматичну кризу у світі.

У федеральному уряді ФРН заявляють, що не мають жодного відношення до ініціативи Мекленбурга-Передньої Померанії та утримуються від коментування ситуації.

Що відомо

  • Російський газогін "Північний потік-2" планують добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • США ввели санкції щодо компаній, які беруть участь у проєкті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що споруджують газопровід, а також топменеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.
  • 8 вересня 2020 року президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підтримати зупинку будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" через отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального. Запровадження санкцій було підтримане Конгресом США в грудні.
  • Німеччина виступає проти американських санкцій, запроваджених проти будівництва російського газогону "Північний потік-2".
  • МЗС України привітало нещодавнє рішення Федеральної мережевої агенції Німеччини, яка відхилила заявку компанії-оператора газопроводу "Північний потік-2" на звільнення від регулювання ЄС.
  • Пізніше генеральний суд Європейського союзу виніс рішення про те, що газопровід "Північний потік-2" має діяти відповідно до регулювання ЄС і не має права на виняток.
  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.

На початок