Чи обґрунтовано підняли ціни на проїзд у приміських маршрутках Черкас має перевірити Антимонопольний комітет. Відповідний лист туди направить Черкаська райдержадміністрація, про це Суспільному розповів Суспільному начальник управління житлово-комунального господарства Петро Данилішин.
Із 1-го січня на приміських маршрутах оплата за проїзд по Черкасах зросла на дві гривні, а за містом – на п'ять.

З Геронимівки до Черкас 10 кілометрів, розповів місцевий житель Юрій Борса. Чоловік щодня їздить маршруткою на роботу, тож тарифні зміни встиг відчути:
"По гаманцю звісно ударить, тому що було 24, а зараз 30 щоденно. У місяць це 1 000 гривень, якщо брати все. Я думаю, що підняли ціни необґрунтовано зовсім. Роботи немає, зарплати звісно менші через карантин, і всі ціни піднялися".
Читайте також: Жителі черкаського мікрорайону "Поляна" просять освітлити зупинку та пустити міський транспорт

Із нового року ціни на комуналку, продукти та інше "повзуть вгору", тож здорожчання проїзду – очікуване, зауважила місцева жителька Наталія Шастін:
"Ми із розумінням ставимося, їздити все одно треба".
Буде платити більше, тому що іншого виходу не має місцева жителька Катерина Ткач. Головне для неї, аби транспорт "ходив" згідно із графіком, а усім пасажирам вистачало місць, особливо в "години пік".
"Я не можу в село поїхати, тому що по місту забиті місця, через карантин посадочних місць менше. Можна годину й сорок хвилин стояти – і так і не доїхати, тоді лишається брати таксі й платити 250 гривень, "– зауважила жінка.

За кермом маршрутного таксі № 115 зі сполученням "Геронимівка – Червона Слобода" Олександр Медвиденко. Чоловік розповів, що для подорожчання проїзду були підстави:
"Здорожчання відбулося, бо зросла вартість палива, запчастин, піднялася мінімальна зарплата, податок на доходи збільшився".
До того ж через карантин пасажирів поменшало, тому що беруть лише по сидячих місцях.

Нині у Черкаському районі працюють дев'ять перевізників. Про підвищення цін адміністрацію повідомили 26 грудня. У зверненнях, каже керівник управління житлово-комунального господарства установи Петро Данилішин, підприємці посилаються на зміни до постанови Кабміну "Про регулювання цін".
"Якщо змінюються мінімальна зарплата, піднімається ціна на паливно-мастильні матеріали , там і запчастини здорожчали, то вони мають право відповідно піднімати тарифи",– розповів Петро Данилішин.
Регулювати вартість проїзду в управлінні не можуть. Але планують звернутися до Антимонопольного комітету, аби перевірили обґрунтованість тарифу:
"Щоб людям роз’яснити, щоб не було у нас бунтів, перекриття доріг і всього іншого, ми звернулися до Антимонопольного комітету. Бо проблем багато виникає, то треба з’ясувати це питання, щоб ми знали, хто правий, а хто – ні,"– зауважив керівник управління.
А поки вартість проїзду залишиться такою, яку встановили перевізники.