Кабмін спростив порядок розслідування смертей медпрацівників від COVID-19

Кабмін спростив порядок розслідування смертей медпрацівників від COVID-19

Кабмін спростив порядок розслідування смертей медпрацівників від COVID-19

Уряд змінив процедуру розслідування випадків смерті медпрацівників від COVID-19, з метою спрощення порядку виплати компенсацій у таких випадках. Розслідування таких випадків комісія має проводити протягом 5 днів.

Ухвалені зміни встановлюють порядок проведення розслідувань смертельних випадків серед медичних працівників, які безпосередньо залучені до боротьби з поширенням епідемії COVID-19 у максимально стислий термін, повідомляє урядовий портал.

За рішенням кабміну, розслідування випадків смерті медпрацівників проводиться комісією протягом 5 днів. У разі потреби, для проведення лабораторних досліджень і встановлення причин смерті медпрацівника, термін розслідування може бути продовжений, але не більше ніж на 10 робочих днів.

До складу комісії мають входити, зокрема, безпосередній керівник померлого медпрацівника, представники кадрової служби, фінансово-економічної та юридичної служби. Рішення про визнання, що смерть медпрацівника настала у зв'язку із професійним захворюванням на COVID-19, приймається шляхом голосування.

Члени сім'ї померлого медпрацівника мають право отримувати від комісії всю інформацію про хід розслідування, ознайомлюватися з матеріалами, отримувати витяги та копії. Зазначається, що рішення уряду має спростити отримання страхових виплат, передбачених у випадку захворювання або смерті медпрацівника від COVID-19.

Що відомо

  • У листопаді очільник МОЗ Максим Степанов повідомляв, що від коронавірусної інфекції в Україні померли 258 лікарів.
  • За даними міністерства фінансів, на виплати компенсацій та страхових виплат, у тому числі одноразової допомоги членам сімей медпрацівників, які померли від COVID-19 передбачено 107,2 млн гривень, з них вже виплачено 92, 7 млн.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди