За стандартами НАТО: Нацгвардія розпочала розробку нової доктрини

За стандартами НАТО: Нацгвардія розпочала розробку нової доктрини

За стандартами НАТО: Нацгвардія розпочала розробку нової доктрини МВС

Національна гвардія України розпочала розробку нової інституційної доктрини за підтримки посольства США та Збройних сил Канади.

Про це повідомляє пресслужба МВС України.

Допомогу українським нацгвардійцям в розробці нової інституційної доктрини, що відповідатиме стандартам НАТО, надасть Група радників з питань доктрини та освіти посольства США в Україні (DEAG) а також представники Збройних сил Канади в Україні.

Зокрема, 4 січня DEAG провела семінар щодо особливостей розробки доктрин для родів військ для представників НГУ, на якому наголосили про необхідність узгодження нової доктрини Нацгвардії не лише зі стандартами західних партнерів України, але і з національним законодавством.

"У Нацгвардії України є ряд документів, які визначають її діяльність, є Концепція і є планування на різних рівнях, але немає такого документа як доктрина, яка застосовується у військових структурах країн-членів НАТО, та визначає роль і місце органів військового управління, командирів (начальників) усіх рівнів, порядок і принципи взаємодії всередині структури на стратегічному, оперативному та тактичному рівнях щодо організації виконання повсякденних завдань і забезпечення підготовки до виконання завдань у майбутньому. Важливо, щоб доктрина Національної гвардії Україна не суперечила національним нормативним документам водночас як з питань оборони, так і з питань безпеки та була сумісною з доктринами країн-партнерів", – розповів майор Армії США Гарі Квош, представник групи радників з питань доктрини та освіти.

Перші практичні кроки з розробки нової інституційної доктрини Національної гвардії України заплановані на початок 2021 року.

Що відомо

  • Стандарти НАТО – комплекс міжнародних договорів, які регламентують загальні правила, визначають спільний порядок дій, закріплюють єдину термінологію і встановлюють умови уніфікації технічних процесів, а також озброєння та військової техніки.
  • Впровадження стандартів НАТО в Україні підтримується Альянсом через Трастовий фонд НАТО з реформування систем логістики і стандартизації Збройних сил, а також Річними національними програмами під егідою Комісії Україна — НАТО.
  • Система стандартів НАТО об’єднана у складну систему нормативних документів, що стосуються стандартизації. У базі даних стандартів НАТО існує близько 1200 угод і рекомендацій.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди