Офіс генпрокурора направив підозру ексголові "Укравтодору" в Польщу

Офіс генпрокурора направив підозру ексголові "Укравтодору" в Польщу

Офіс генпрокурора направив підозру ексголові "Укравтодору" в Польщу
УНІАН

Офіс генерального прокурора направив письмове повідомлення про підозру до Польщі колишньому виконувачеві обов'язків голови "Укравтодору" Славоміру Новаку.

"Йому інкримінується умисне невиконання службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, рішення та постанови суду, що набрали законної сили, а також перешкоджання їх виконанню (ч. 3 ст. 382 КК України)", - повідомили у пресслужбі ОГПУ.

За даними правоохоронців, Новак упродовж 2017-2019 років умисно не виконував рішення місцевого суду та Верховного Суду про поновлення на посаді начальника служби автомобільних доріг у одній з областей України і перешкоджав їх виконанню.

"Внаслідок таких дій державним виконавцем на Державне агентство автомобільних доріг України накладено штрафи, а також попереджено колишнього посадовця про кримінальну відповідальність за невиконання судових рішень", - зазначили в ОГПУ.

Наразі Новака затримано у Польщі, де він фігурує у кількох корупційних скандалах. Зокрема, політика звинувачували у недекларуванні вартісних швейцарських годинників та спробах уникнути податкових перевірок його бізнесу. Його затримали за спільної роботи Національного антикорупційного бюро та польського Центрального антикорупційного бюро.

Що відомо

  • У вересні 2020 року слідчі Центрального антикорупційного бюро Польщі (CBA) виявили невідоме досі майно ексміністра транспорту Польщі й колишнього очільника "Укравтодору" Славоміра Новака.
  • У вересні 2019 року Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що направило до суду адміністративні протоколи стосовно Новака за декларування неправдивих відомостей. Зокрема, у НАЗК стверджували, що Новак занизив вартість свого автомобіля та приховав кошти на банківських рахунках.
  • Після затримання Новака у Польщі НАБУ провело обшуки до "Укравтодору".
  • 22 липня суд Варшави заарештував Новака на три місяці за підозрою в корупційних діях. Його затримання було наслідком співпраці українcького НАБУ та польського CBA.
  • Крім Новака у корупційній справі підозру вручено ще п’ятьом особам, зокрема, двом громадянам Польщі; іноземцю, представнику однієї з компаній-учасниць тендерів "Укравтодору"; ексрадниці в.о. голови "Укравтодору", громадянці України.

На початок