За майже чотири роки до України дозволили ввезти 31 тисячу книг з РФ – Держкомтелерадіо

За майже чотири роки до України дозволили ввезти 31 тисячу книг з РФ – Держкомтелерадіо

За майже чотири роки до України дозволили ввезти 31 тисячу книг з РФ – Держкомтелерадіо
. Unsplash

Державний комітет телебачення і радіомовлення за 2017-2019 роки та за четвертий квартал 2020 року дозволив ввезти в Україну 31 тисячу книг із Росії.

Про це повідомляє пресслужба Держкомітету з телебачення і радіо.

Як зазначають у відомстві, серед книг, які отримали дозвіл переважають класична та дитяча література, світові бестселери.

"Більшість книг, на ввезення яких надано дозволи, є російськими перекладами закордонних авторів.Частину дозволів видано на ввезення в Україну україномовних книг українських видавництв, надрукованих в РФ", – йдеться у повідомленні.

Водночас в Держкомтелерадіо запевняють, що за цей час до України легальним шляхом не потрапила жодна книжка антиукраїнського змісту.

"З ініціативи Держкомтелерадіо рішенням РНБО було запроваджено санкції до 9 російських видавництв, які найбільше відзначилися випуском у світ літератури антиукраїнського змісту. Тим самим майже удвічі було зменшено обсяги надходження на український ринок видавничої продукції з території РФ", – йдеться у повідомленні.

Станом на 4 січня, загальна кількість чинних дозволів складає понад 18 тис. У відомстві зазначають, що середньомісячна кількість виданих дозволів залишається на рівні попередніх періодів – близько однієї тисячі.

"Значна частина отриманих дозволів залишаються нереалізованими, а заявлена кількість запланованих до ввезення примірників видань у більшості випадків перевищує кількість реально ввезених. Імпортери це роблять свідомо, так би мовити "про запас", – йдеться у повідомленні.

Дозволи, які передбачають ввезення на митну територію України видавничої продукції 59 російських, 5 українських, 1 молдовського та 1 білоруського видавництв, отримували 20 суб’єктів господарювання. З 1 жовтня 2020 року свою діяльність відновили лише 6 імпортерів.

У Держкомтелерадіо додають, що цілковите припинення або обмеження ввезення на територію України російських книжок можливе лише шляхом ухвалення відповідного закону, який передбачав би ембарго на ввезення російських книжок з території РФ.

Що відомо

  • Видача дозволів на ввезення на територію України книжкової продукції з РФ відбувається відповідно до закону, який був ухвалений ВР наприкінці 2016 року. Цим законом передбачено, що дозволи на ввезення не надаються виключно книжкам антиукраїнського змісту, а також таким, що містять пропаганду на користь держави-агресора.
  • Державний комітет України з питань телебачення і радіомовлення у 2020 році не рекомендувало до ввезення 18 російських книжок і заборонив ще 6.
На початок