Вибори ректора "Запорізької політехніки": боротьба триває

Вибори ректора "Запорізької політехніки": боротьба триває

Вибори ректора "Запорізької політехніки": боротьба триває

За результатами другого туру виборів ректора у національному університеті "Запорізька політехніка" жодний кандидат не набрав необхідної кількості голосів.

Як зазначено у протоколі виборчої комісії, що розмістили на сайті навчального закладу, перший кандидат – проректор із науково-педагогічної роботи, професор кафедри "Фізичне матеріалознавство" Віктор Грешта отримав 48% голосів виборців. За його опонента - проректора університету Едуарда Гугніна – віддали голоси 38%. Обидва не сягнули показника 50% + 1 голос від загальної кількості виборців. Віктор Грешта вказує на протиріччя в положеннях статтей Закону про вищу освіту України. 30 грудня він побував у Міністерстві освіти та науки України з метою отримати роз'яснення щодо ситуації навколо виборів.

Вибори ректора "Запорізької політехніки": Боротьба триває

Едуард Гугнін

"Є певна колізія в законодавстві. Виборчі процедури регулюються Постановою №726 від 5 грудня 2014 року. В ній врегульоване питання організації другого туру виборів. Там зазначено: переможцем є особа, яка набррала більше 50% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. 28 грудня участь у голосуванні взяло 1177 осіб. Відповідно, мої 634 голоси – це 53,8 %. І за цією нормою мене мали призначити на посаду ректора", - каже Віктор Грешта.

Вибори ректора "Запорізької політехніки": Боротьба триває

Віктор Грешта

Нагадаємо: за результатами першого туру виборів, що відбувся 21-го грудня, жодний із кандидатів не набрав 50% + 1 голос виборців. Другий тур відбувся 28 грудня. Зараз у навчальному закладі очікують оголошення Міністерством дати нових виборів ректора у наступному 2021-му році – повідомили журналістам Суспільного обидва кандидати.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди