"Цюріхські трамваї": Вінниця отримає чергову партію вагонів зі Швейцарії

"Цюріхські трамваї": Вінниця отримає чергову партію вагонів зі Швейцарії

"Цюріхські трамваї": Вінниця отримає чергову партію вагонів зі Швейцарії
golos.com.ua

35 вагонів "Tram2000", які нині курсують вулицями швейцарського міста Цюріх, у 2022 році передадуть Вінниці. Загалом, Швейцарія може передати українському місту 70 трамваїв цієї серії, - про це йдеться на сайті міськради.

Поки ж у рамках Угоди про продовження проєкту "Цюріхські трамваї" Вінниця отримає першу партію з 35 вагонів. Рішення про передачу другої партії приймуть після проведення оцінки ефективності реалізації 1-ї частини нової Угоди.

"Цюріхські трамваї": Вінниця отримає чергову партію вагонів зі Швейцарії
Вінницька міськрада

Угодою також передбачено надання запчастин, матеріалів, обладнання, консультаційних послуг та допомоги у розбудові інституційної спроможності - усе, як і під час першої фази співробітництва у 2006-2011 роках.

Нагадаємо, співпраця між Цюріхом та Вінницею була започаткована у 2006 році.

"Передача перших 116 цюріхських трамваїв зі Швейцарії сприяла проведенню революційної реформи громадського транспорту у місті Вінниця. Відтоді у щорічних опитуваннях, що стосуються задоволеності населення системою громадського транспорту в містах України, Вінниця посідає перше місце", - сказав Посол Швейцарії в Україні пан Клод Вільд на церемонії підписання проєктної угоди.

Передбачається, що чергова партія трамваїв до Вінниці прибуде у другій половині 2022 року. А впродовж 2021 триватимуть підготовчі роботи.

Також у цей період працівники трамвайного депо КП «Вінницька транспортна компанія» пройдуть тренінги у Цюріху, оскільки трамваї «Tram 2000» мають більшу кількість електронних пристроїв та компонентів, ніж вагони, які були передані під час першої фази проєкту.

Загальний бюджет ІІ фази складає 3,55 млн швейцарських франків. У свою чергу, Вінниця спрямує 300 тис. швейцарських франків на адаптацію трамваїв до українських стандартів, введення їх в експлуатацію та підготовку депо для обслуговування цих вагонів. 

Читайте також

  • За заслуги в освіті й науці: професор з Вінниці став кавалером французького ордена
  • У Вінниці пропонують відкрити фірмовий магазин продукції УТОС та УТОГ
На початок