Зеленський підписав закон про реабілітацію у сфері охорони здоров’я

Зеленський підписав закон про реабілітацію у сфері охорони здоров’я

Зеленський підписав закон про реабілітацію у сфері охорони здоров’я УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я", який дозволить сфері охорони здоров’я розвиватися за принципами та стандартами країн Євросоюзу.

Як зазначено на сайті глави держави, документ запроваджує функціонування сучасної системи "реабілітації у сфері охорони здоров’я" (health-related rehabilitation), тобто надання якісної реабілітаційної допомоги безпосередньо в закладах охорони здоров’я від самого початку захворювання або травми.

"Закон описує реабілітаційну допомогу до етапу настання стійкого обмеження життєдіяльності, тобто до проведення медико-соціальної експертизи та отримання особою статусу особи з інвалідністю", — зазначили у пресслужбі.

Документ визначає правові, організаційні та економічні засади проведення реабілітації осіб з обмеженнями повсякденного функціонування у сфері охорони здоров’я.

Зокрема, у ньому визначаються принципи здійснення реабілітації громадян України, дається визначення системи реабілітації та її складових, зокрема суб’єктів реабілітації, якими є особи, що потребують реабілітації, а також їхні законні представники та члени сімей; фахівці реабілітації; мультидисциплінарні реабілітаційні команди; реабілітаційні заклади, відділення, підрозділи; громадські об’єднання осіб з обмеженнями життєдіяльності, осіб з інвалідністю та фахівців з реабілітації; органи професійного самоврядування фахівців з реабілітації; суб’єкти, які здійснюють кадрове на наукове забезпечення системи реабілітації.

Також цей документ узгоджує національну термінологію щодо реабілітації у сфері охорони здоров’я з термінологією, яку використовує Всесвітня організація охорони здоров’я.

В Офісі президента наголосили, що закон створить умови для формування в Україні сучасної системи реабілітації у сфері охорони здоров’я, яка функціонуватиме та розвиватиметься за принципами та стандартами країн Євросоюзу, забезпечить зниження впливу станів, що обмежують життєдіяльність або призводять до інвалідизації, та можливості досягнення оптимальної соціальної інтеграції для осіб з обмеженням життєдіяльності.

Що відомо

  • Закон "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я" № 1053-ІХ, який парламент ухвалив третього грудня 2020 року. 
  • Уряд схвалив Концепцію розвитку електронної системи охорони здоров’я. Її реалізація передбачена у два етапи на період до 2025 року.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди