"Звичайна практика". Вчителів зобов'язали вклеїти виправлення у підручники з хімії

"Звичайна практика". Вчителів зобов'язали вклеїти виправлення у підручники з хімії

"Звичайна практика". Вчителів зобов'язали вклеїти виправлення у підручники з хімії
. УНІАН

Інститут модернізації змісту освіти зобов'язав шкільних учителів самостійно вклеїти у підручники з хімії для 9-го класу виправлення, аби прибрати інформацію про те, що сода нібито лікує рак. Виконувач обов'язків директора інституту у коментарі Суспільному назвав такий спосіб виправлення помилок звичайною практикою.

Розпорядження, яке Інститут розіслав по школах, опублікувало видання "Дзеркало тижня".

Згідно з документом, видавництво "Грамота", яке друкувало підручник, підготувало вклейку, яку рекомендується закріпити поверх тверджень про користь соди у лікуванні раку. У новій вкладці для рубрики "Цікаво знати" підручнику підготували інформацію про те, чому сіль йодують.

"Просимо донести зазначену інформацію до відома вчителів і організувати заклеювання попереднього тексту задля використання в освітньому процесі оновленої версії  сторінки 8 підручника "Хімія. 9 клас," - зазначено у документі.

"Звичайна практика". Вчителів зобов'язали вклеювати виправлення у підручники
zn.ua

Що кажуть в Інституті

Як пояснив Суспільному виконувач обов'язків директора Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков, таке виправлення є звичайною практикою та передбачене угодою з видавництвом.

"Це звичайна практика та умови договору з видавництвом, яким передбачено, що у разі виявлення помилки видавництво власним коштом передруковує відповідну сторінку та надсилає її до навчальних закладів. І це найефективніший спосіб оперативно усунути недолік. Оскільки підручники знаходяться у учнів", - розповів він.

Водночас за словами Баженкова, після хвилі критики через ненаукові твердження про соду і рак, підручник додатково не перевірявся.

"Він пройшов експертизу у 2018 році. Новий варіант буде у 2022 році", - зазначив Баженков.

Що робить МОН

Як зазначають у пресслужбі Міністерства освіти та науки, "заради комплексного розв'язання проблеми низької якості навчальної літератури, що була надрукована протягом останніх 5 років" відомство вже затвердило новий порядок надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам

Також МОН оголосило набір кандидатур до складу предметних (галузевих) експертних комісії та експертних груп. У нові комісії не зможуть потрапити автори підручників, гриф яким надано протягом останніх п’яти років, та представники видавців, близькі особи зазначених осіб та особи, які мають конфлікт інтересів.

Водночас, 3 грудня Верховна рада провалила у першому читанні проєкт закону про внесення змін до закону "Про освіту" щодо забезпечення якості навчальної літератури №3900 і відправила його на доопрацювання. Мета законопроєкту - є запровадження визначення навчальної літератури та визначення критеріїв, яким вона має відповідати; удосконалення розподілу повноважень щодо наукового та методичного забезпечення освіти; визначення підходів до забезпечення якості навчальної літератури шляхом її експертизи.

На початок