Справу про розтрату на освітленні будинків у Харкові передали до суду

Справу про розтрату на освітленні будинків у Харкові передали до суду

Справу про розтрату на освітленні будинків у Харкові передали до суду
redpost.com.ua

Прокуратура Харківщини передала до суду обвинувальний акт щодо трьох підозрюваних у розтраті бюджетних коштів під час встановлення освітлення будинків на проспекті Гагаріна у Харкові. Серед підозрюваних — заступник директора Департаменту житлового господарства Олександр Лемента.

Про це 24 грудня повідомила пресслужба прокуратури Харківської області.

"За погодженням з обласною прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт стосовно трьох осіб — організатора, одного із заступників директора Департаменту житлового господарства Харківської міської ради та директора ТОВ за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, внесення до офіційного документу завідомо неправдивих відомостей, вчинених організованою групою (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України)", — йдеться у повідомленні.

Прокуратура не вказує, хто організував розтрату. За даними слідства, це 40-річний харків'янин, який "утворив і очолив організовану групу".

"Очільник організованої групи, фактично керуючи діяльністю ТОВ, організував придбання замість вказаного в документах електроосвітлювального обладнання певної марки, електроосвітлювальне обладнання іншої марки за нижчою вартістю, яке й було встановлено на будинках", — зазначають у прокуратурі.

Бюджет міста переплатив за освітлення понад 800 тисяч гривень, повідомили в прокуратурі. В суді добиватимуться відшкодування цієї суми.

Якщо провину підозрюваних доведуть, їм може загрожувати до 12 років ув'язнення.

Освітлення на проспекті Гагаріна у Харкові: справу про розтрату передали до суду
redpost.com.ua

Віталій Саламаха, адвокат заступника директора Департаменту житлового господарства, вважає Олександра Лементи, що кримінальне провадження мали закрити "у зв’язку із закінченням строків досудового розслідування".

"Окрім цього, розслідування інкримінованих кримінальних правопорушень відбувається вже понад 11 місяців і за весь цей час сторона обвинувачення не навела доказів самого факту вчинення злочинів. Простими словами, органи Національної поліції та прокуратури розслідують не кримінальне правопорушення, а правомірні господарські відносини Департаменту з контрагентами", — сказав Саламаха Суспільному.

Що відомо

  • 8 травня слідчі одночасно провели 20 обшуків у офісах підприємств-підрядників, у Департаменті житлового господарства та комунальному підприємстві Харківської міської ради, а також вдома у службових осіб та працівників вказаних підприємств та установ. 
На початок