Володимир Путін запропонував змінити Конституцію Росії

Володимир Путін запропонував змінити Конституцію Росії

Володимир Путін запропонував змінити Конституцію Росії undefined

В ході послання Федеральним зборам Володимир Путін запропонував внести поправки в Конституцію Росії.

Рішення про внесення поправок, заявив Путін, буде прийнято за підсумками голосування росіян.

Зміна політичної системи

 • У Конституції має бути закріплена роль Держради - органу при президенті, в який входять глави суб'єктів Федерації, члени уряду, спікери Держдуми і Ради Федерації, повпреди президента у федеральних округах.
 • Роль парламенту повинна бути змінена. Зараз президент отримує згоду Держдуми на призначення прем'єра, після чого сам призначає його і всіх міністрів. Цей порядок Путін запропонував змінити. Держдума повинна отримати право затверджувати голову уряду, чию кандидатуру пропонує глава держави. Також нижня палата парламенту зможе за поданням прем'єра затверджувати всіх віце-прем'єрів і міністрів. Президент після цього втратить право відхиляти затверджених Держдумою глав міністерств і буде зобов'язаний їх затвердити.
 • Путін підкреслив, що Росія з урахуванням її історичного, культурного і географічного контексту «не може нормально розвиватися і просто стабільно існувати в формі парламентської республіки» і повинна залишатися сильною президентською республікою. За президентом залишаться основні повноваження, в тому числі по відстороненню міністрів, прямий контроль над армією і правоохоронною системою. Але затверджувати всіх глав силових відомств президент зможе тільки при консультації з Радою Федерації. Це, за словами Путіна, має зробити роботу силових і правоохоронних органів більш прозорою і більшою мірою підзвітною суспільству.
 • У Конституції мають бути закріплені принципи єдиної системи влади, розрив між державними і муніципальними органами влади повинен бути усунутий. Реальні повноваження місцевого самоврядування потрібно розширити.

Положення чиновників і глави держави

 • «Знаю, що в нашому суспільстві обговорюється конституційне положення, що одна і та ж особа не має займати посаду президента Російської Федерації більше двох термінів поспіль. Не вважаю це питання принциповим, але згоден з цим», - сказав він. В кінці грудня під час щорічної прес-конференції Путін уже пропонував прибрати слово «підряд» зі статті Конституції про обмеження термінів президентської влади. Вимоги до претендентів на пост президента країни Путін запропонував посилити. Вони повинні постійно проживати на території Росії не менше 25 років. У них не повинно бути ні на момент висунення, ні коли-небудь раніше іноземного громадянства або дозволу на проживання.
 • Керівникам федеральних органів влади, депутатам, сенаторам, суддям і главам суб'єктів Федерації має бути на конституційному рівні заборонено мати іноземне громадянство, вид на проживання або «інший документ, який дозволяє постійно проживати на території іншої держави».
 • Путін запропонував знімати з посади суддів Конституційного і Верховного судів через Раду Федерації за поданням президента. Зараз, відповідно до ст. 18 основного закону, припинити повноваження судді Конституційного суду Рада Федерації може тільки з ініціативи самого суду. При цьому винести таке рішення Ради Федерації КС може тільки за згодою двох третин суду.
 • У той же час повноваження Конституційного суду можуть бути розширені. Путін пропонує дати йому право на вимогу президента перевіряти конституційність законопроектів, прийнятих Держдумою і Радою Федерації ще до їх підписання главою держави. Також ці його повноваження можуть бути поширені на інші нормативні акти - наприклад, розпорядження уряду, укази та інші документи.
 • Путін зауважив, що, на його думку, поправки не зачіпають фундаментальних основ Конституції, а значить, можуть бути затверджені парламентом за допомогою конституційних законів. Але, оскільки вони все ж істотно змінюють політичну систему, по всьому пакету запропонованих поправок потрібно провести голосування громадян «і тільки за його результатами приймати рішення», заявив Володимир Путін.

Соціальні обов'язки держави

 • Путін підкреслив, що при будь-якій ситуації на всій території країни повинні виконуватися соціальні зобов'язання держави. Тому в Конституції він запропонував закріпити норму про те, що мінімальний розмір оплати праці не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму працездатного населення.
 • Принципи пенсійного забезпечення також повинні з'явитися в Основному Законі. «Маю на увазі тут і регулярну індексацію пенсій», - пояснив Путін.
 • Пріоритет основного закону над усіма міжнародними договорами повинен бути закріплений в самій Конституції. Будь-які вимоги міжнародних органів, договори і угоди можуть діяти на території Росії тільки в тій мірі, в якій вони не суперечать Конституції.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди