Мешканці багатоповерхівки у Харкові тиждень — без газу

Мешканці багатоповерхівки у Харкові тиждень — без газу

Мешканці багатоповерхівки у Харкові тиждень — без газу
Суспільне Харків

Мешканці 40 квартир у будинку на вулиці Алчевських більше тижня живуть без газопостачання. Гарячої води теж немає — у будинку встановлені газові колонки. Газ вимкнули 16 грудня, відтоді систему перевіряють.

Мешканка дев'ятиповерхівки Тетяна Куп'як каже: за відсутності газу довелося купити мультиварку. В електрочайнику гріють воду, щоб помитися.

"У нас є холодна вода, є газ для варіння і колонка, яка нагріває воду — от колонка і газ для варіння вони відрізані повністю", — розповідає Тетяна.

Сергій Ісаков телефонував до газової служби: "Сказали, у нас їздила якась мобільна бригада, яка із автомобіля чи звідкись зафіксувала витік".

За п'ять днів після відключення газу перевіряти вентиляцію приїхали комунальники. У квартирах виявили порушення правил безпеки газопостачання. Що саме за дефекти, мешканцям не пояснили.

"Газу немає рівно тиждень, через тиждень прийшли пічники перевіряти проблеми. Ну хіба це можливо?", — розповіла мешканка будинку Валентина Глуздій.

Відновити газопостачання зможуть після перевірки усіх квартир, пояснює речниця "Харківміськгазу" Марина Зубова.

"До газової компанії від балансоутримувача надійшов акт про непридатність димових та вентиляційних каналів. Як тільки балансоутримувач надасть акт о придатності димових та вентиляційних каналів, газопостачання за даною адресою буде відновлено", — сказала Зубова.

Скільки квартир встигли перевірити, які саме знайшли порушення та як швидко їх можна виправити, кореспонденти Суспільного намагалися дізнатися в КП "Харківське ремонтно-будівельне підприємство". За номером, вказаному в оголошенні, ніхто не відповів. У приймальні спілкуватися з журналістами відмовилися.

На початок