Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у четвер про прийняття відставки міністра оборони Кім Йон Хьона, який взяв на себе відповідальність за введення воєнного стану, що викликало значний резонанс у країні. Новим міністром оборони призначено генерала у відставці Чхве Бьон Хьока.
Про це пише EFE.
Чхве Бьон Хьок — генерал з чотирма зірками, який раніше обіймав посаду заступника командувача Об’єднаних сил Південної Кореї та США у 2019–2020 роках. З грудня 2023 року він працював послом Південної Кореї в Саудівській Аравії — ключовому партнері країни у сфері продажу озброєнь. Президент Юн представив Чхве як досвідченого військового з глибоким розумінням питань національної безпеки.
Кім Йон Хьон, близький союзник президента Юна, обіймав посаду міністра оборони лише 89 днів. Його відставка стала результатом критики, спричиненої введенням спеціального воєнного стану у вівторок ввечері, який був скасований наступного ранку.
Опозиція закидає Кіму ймовірну політичну мотивацію його дій. Під час своєї парламентської перевірки перед затвердженням на посаді міністра, опозиційна Демократична партія (ДП) вже висловлювала підозру, що призначення Кіма пов'язане з планами підготовки уряду до можливого введення воєнного стану. Тоді Кім ці звинувачення заперечував.
На тлі кризи опозиція подала запит на імпічмент президента Юна. Голосування у парламенті заплановане на суботу. У Демократичній партії, яка має більшість у Національній асамблеї (192 із 300 місць), заявили, що сподіваються отримати необхідну дві третини голосів для усунення президента з посади.
Для цього їм потрібно залучити щонайменше вісім голосів депутатів від правлячої партії "Партія сили народу" (PPP). Лідер PPP Хан Дон Хун закликав своїх депутатів голосувати проти імпічменту, однак аналітики зазначають, що ймовірність імпічменту залишається високою.
Колишній міністр оборони Кім також наказав військовим розгорнути війська біля парламенту, щоб перешкодити депутатам увійти до будівлі під час дії воєнного стану. Віце-міністр оборони Кім Сон Хо на парламентському засіданні зазначив, що особисто був проти цього рішення і вважає недоречними висловлювання президента Юна, який назвав парламент "лігвом злочинців".