18 грудня в Національному музеї космонавтики ім. С. Корольова презентували виставку неонових світлин "Чарівне Сяйво Святого Миколая", яку готували до відкриття упродовж 3 років. До Житомира привезли 20 із 1200 художніх фото київських митців.
Неонова фотографія – це новий для України вид мистецтва. Тему української культури в неоні ще ніхто не розкривав, говорить авторка проєкту дизайнерка Галина Совенко. Зробити це, каже, було складно, але за три роки прилаштувалися знімати так, щоб у темряві було видно не лише саму людину та її одяг, а й почуття.


Над створенням фотовиставки працювала команда із чотирьох фотохудожників, трьох кураторів, моделей, дизайнерів та візажистів.


"Ми всі разом намагалися відновити певні образи, показавши український вінок, ляльку-мотанку, Святого Миколая", – говорить Галина.


Серед фотохудожників, які презентували свої роботи на неоновій виставці, і Валерій Лещинський – київський фотограф, який працює в руслі піктореалізму та фотоімпресіонізму.
"Це одна з моїх робіт, – розповідає Валерій, зупинившись біля своєї світлини. – На ній портрет мудрої жінки, яка дивиться у своє майбутнє і знає, що все буде добре".

Фотохудожник Валерій Лещинський
За словами директорки музею космонавтики Ірини Дячук, неонова експозиція гармонійно вписалася в атмосферу закладу. Оглянути її можна буде до кінця січня.
Авторка: Дар’я Самаріна
Камера: Віктор Підвисоцький