Перейти до основного змісту
У Сербії зареєстрували законопроєкт "про іноагентів", у ЄС відреагували

У Сербії зареєстрували законопроєкт "про іноагентів", у ЄС відреагували

У Сербії зареєстрували законопроєкт "про іноагентів", у ЄС відреагували
У Сербії зареєстрували законопроєкт "про іноагентів". Pixabay

Законопроєкт про створення реєстру “агентів іноземного впливу” зареєстрували у парламенті Сербії. Європейська комісія відреагувала заявою, що Сербія є кандидатом на вступ в ЄС, отже її законодавство має відповідати європейським стандартам.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

"Нагадуємо, що будь-який закон країни-кандидата на членство в ЄС має відповідати нашим основним цінностям ЄС – основним демократичним цінностям, включаючи свободу слова та вираження поглядів", – заявили у пресслужбі ЄК.

Зазначається, що 29 листопада депутати Соціалістичного руху, засновником якого є проросійський віцепрезидент уряду Сербії Александар Вулін, подали до парламенту законопроєкт про спеціальний реєстр агентів іноземного впливу.

У проєкті закону Соціалістичного руху, “агентами” вважаються всі асоціації та некомерційні організації, які здебільшого фінансуються або яким іншим чином допомагають іноземні організації.

Під іноземними особами розуміються інші держави, їхні органи, міжнародні та іноземні організації, іноземні громадяни або зареєстровані неурядові організації, що фінансуються з-за кордону.

Некомерційна організація, яка займається політичною діяльністю, а також іншою діяльністю, пов’язаною з політичною діяльністю, спрямованою на загрозу демократії, порушення цілісності Сербії, порушення свобод і прав, гарантованих Конституцією, а також розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі, також називається “агентом іноземного впливу”.

Документ передбачає, що будь-яка поява представника "агентів іноземного впливу" буде повинна мати відмітку про реєстрацію організації в Реєстрі агентів іноземного впливу.

Документ передбачає штрафні санкції, такі як заборона роботи та притягнення до кримінальної відповідальності відповідальних осіб, а також штрафи — від 5000 динарів (близько 42 євро) до 2 000 000 динарів (близько 17 000 євро).

Подібний законопроєкт з жовтня перебуває в парламенті Чорногорії. Пропозицію щодо цього закону внесла коаліція “За майбутнє Чорногорії”, яка складається з проросійських партій колишнього Демократичного фронту – Нової сербської демократії Андрія Мандіча та Демократичної народної партії Мілана Кнежевича. Цю пропозицію розкритикували партнери по коаліції в Чорногорії, а також опозиція та громадянське суспільство.

Топ дня

Вибір редакції

На початок