Рада призначила міністерку у справах ветеранів. Хто вона

Рада призначила міністерку у справах ветеранів. Хто вона

Офiцiйно
Рада призначила міністерку у справах ветеранів. Хто вона
.

Верховна рада підтримала призначення заступниці департаменту контррозвідки та генерал-майора СБУ Юлії Лапутіної міністеркою у справах ветеранів.

За відповідне рішення проголосували 248 депутатів на засіданні 18 грудня.

"Кандидатка має значний професійний досвід у сфері захисту безпеки та оборони України, знає проблематику ветеранів не зі слів, а на практиці, тому прошу підтримати призначення Юлії Лапутіної", - заявив під час представлення кандидатки прем'єр Денис Шмигаль.

Сама Лапутіна доволі схвильовано виступила в сесійній залі. Вона сказала, що дотримуватиметься традицій церемоніалу вшанування пам'яті загиблих воїнів та заявила, що планує "плідно співпрацювати з комітетами у плані розробки та запровадження законопроєктів". Частина депутатів у залі аплодувала кандидатці, аби підтримати її.

Що відомо про нову міністерку

Юлія Лапутіна обіймає в СБУ посаду заступниці начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. Захистила кандидатську дисертацію з психології. Довгий час працювала в контррозвідці.

На початку 1990-х, у часи створення антитерористичного центру СБУ "Альфа", Лапутіна працювала старшою офіцеркою спецпідрозділу. Брала участь в нейтралізації сепаратистського путчуУ січні 1994 року президентом Республіки Крим став Юрій Мєшков, представник блоку "Росія". Він закликав Росію включити Крим до свого складу. У березні 1995 року Верховна Рада скасувала посаду Мєшкова, його вислали до Росії в Криму в 1994 році.

Протягом 2010-2012 років була заступницею начальника Центру спеціальних операцій "А" Служби безпеки.

У 2014 році у складі першої об'єднаної групи СБУ працювала в окупованому Краматорську, займалася розвідкою, збором та передачею інформації. Після звільнення Краматорська від проросійських формувань ініціювала акцію "Краматорськ — це Україна", яку підхопили в інших містах.

У тому ж році Лапутіна була призначена на посаду заступника начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки

У березні 2020 року президент Володимир Зеленський присвоїв полковнику Служби безпеки України Юлії Лапутіній військове звання генерал-майора.

Що відомо

  • 15 грудня 65-річний міністр у справах ветеранів Сергій Бессараб у зв'язку зі станом здоров'я написав заяву про звільнення.
  • Тим часом фракція "Слуга народу" обрала трьох кандидатів на посади міністрів енергетики, освіти та голови Міністерства у справах ветеранів.
  • 16 грудня Рада відправила у відставку Бессараба і підтримала зміни до закону "Про державну службу" щодо зняття вікових обмежень для роботи на державний службі, яке дозволяє працівникам залишатися на своїх посадах після досягнення 65-річного віку.
На початок