Перейти до основного змісту
Європарламентарі закликали ЄС надати Україні Taurus, ППО та літаки на тлі ескалації Росією війни

Європарламентарі закликали ЄС надати Україні Taurus, ППО та літаки на тлі ескалації Росією війни

Європарламентарі закликали країни-члени ЄС та міжнародну спільноту вжити "швидких і рішучих" заходів у відповідь на "тривожну ескалацію" війни Росії проти України. Зокрема йдеться про надання Києву необхідної кількості озброєнь, включаючи ракети Taurus, літаки та системи ППО.

Про це йдеться у резолюції Європарламенту, яку євродепутати ухвалили 28 листопада.

Зокрема у резолюції, яка була прийнята 390 голосами "за", 135 "проти" при 52 "утрималися", Європарламент засудив використання Росією північнокорейських військ у війні проти України та випробування нею нових балістичних ракет.

Євродепутати наголошують, що ці нещодавні "ескалаційні кроки" є новою фазою у війні та новим ризиком для безпеки Європи в цілому і закликають ЄС та інших партнерів України відреагувати на них відповідним чином.

Серед іншого вони просять ЄС та його держави-члени посилити військову підтримку України, в тому числі шляхом надання літаків, ракет дальнього радіуса дії, включаючи ракети Taurus, сучасних систем ППО, включаючи Patriot і SAMP/T та боєприпасів, а також ПЗРК, артилерії та навчальних програм для українських Сил оборони.

Крім цього, засуджуючи Іран, Білорусь та Північну Корею за військову підтримку Росії, депутати Європарламенту закликають країни-члени ЄС ще більше посилити режим санкцій проти цих держав.

Європарламентарі також закликають Китай припинити всю військову допомогу або допомогу подвійного призначення, яку він надає Росії, й додають, що "відмова змінити курс" ризикує серйозно вплинути на двосторонні відносини між країнами ЄС і Пекіном.

Натомість вони переконані, що Китай міг би використати свій значний вплив на КНДР та Росію, щоб допомогти зменшити напруженість.

Також резолюція Європарламенту вимагає від Ради ЄС розширити санкції проти Росії, зокрема проти секторів, що мають особливе економічне значення, таких як металургійний, ядерний, хімічний, сільськогосподарський і банківський сектори, а також проти російської сировини.

Євродепутати привітали рішення президента США Джо Байдена дозволити Україні використовувати новітні ракетні системи по військових цілях на території Росії й закликають ЄС та його держави-члени вжити "аналогічних заходів".

Підкреслюючи спільний стратегічний інтерес у підтримці України, євродепутати закликають держави-члени ЄС взаємодіяти з майбутньою адміністрацією обраного президента США Дональда Трампа для зміцнення "взаємовигідного трансатлантичного співробітництва".

27 листопада очільники урядів Данії, Естонії, Латвії, Норвегії, Польщі, Швеції та Фінляндії за підсумками саміту, що відбувся у шведському Хапсунді, заявили про необхідність консолідації зусиль задля підтримки України та посилення тиску на Росію.

Топ дня

Вибір редакції

На початок