Перейти до основного змісту
Українська ППО збила 79 російських ракет і 35 дронів — Повітряні сили

Українська ППО збила 79 російських ракет і 35 дронів — Повітряні сили

Оновлено
Український військовослужбовець стріляє із зенітної гармати по дрону
Український військовослужбовець стріляє із зенітної гармати ЗУ-23-2 по російському дрону поблизу лінії фронту в Запорізькій області, Україна, 21 вересня 2024 року. REUTERS/Stringer

Проти ночі 28 листопада Росія завдала масованого удару по Україні із застосуванням 91 ракети різного типу та 97 ударних безпілотників. Атака була спрямована проти енергооб'єктів. У результаті протиповітряного бою українська ППО збила 76 керованих ракет Х-101/"Калібр", 3 авіаційні ракети Х-59/69 та 35 дронів.

Про це повідомили у Повітряних силах ЗСУ.

Загалом радіотехнічними військами Повітряних сил було виявлено 188 засобів повітряного нападу:

  • 3 зенітні керовані ракети С-300 із Бєлгородської обл., РФ. по Харківщині;
  • 57 крилатих ракет Х-101 зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС, район пусків — Волгоградська обл., РФ;
  • 28 крилатих ракет "Калібр", район пусків — акваторія Чорного моря;
  • 3 керовані авіаційні ракети Х-59/69, район пусків — повітряний простір над акваторією Чорного моря;
  • 97 ударних БПЛА типу "Shahed" та безпілотників невстановленого типу, район пусків — Курськ, Приморсько-Ахтарськ, Орел, Брянськ, Міллерово, РФ.

Станом на 10:30 ранку підтверджено збиття:

  • 76 крилатих ракет Х-101/"Калібр";
  • 3 керовані авіаційні ракети Х-59/69;
  • 35 ударних БПЛА типу "Shahed" та безпілотників невстановленого типу, ще 62 дрони було локаційно втрачено.

У Повітряних силах додали, що російський повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, авіація, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Повітряних сил та Сил оборони України.

Пізніше у ПС розповіли, що загалом внаслідок атаки РФ зафіксовано 12 влучань. В основному йдеться про об’єкти паливно-енергетичного сектору України. Там зауважили, що останнім часом, РФ під час повітряних атак застосовує велику кількість ракет та безпілотників, що на окремих напрямках часто перевищує кількість засобів прикриття.

"Крім того, ворог використовує сучасні засоби повітряного нападу, постійно їх вдосконалює. Йдеться про відстріли теплових та радіолокаційних пасток, а також використовує засоби РЕБ індивідуального захисту, встановлені безпосередньо на ракетах. Усе це суттєво ускладнює роботу зенітних ракетних комплексів радянського виробництва, які є на озброєнні Повітряних сил", — йдеться у повідомленні.

Наголошується, що значно ефективніше в таких умовах працюють західні системи ППО, яких в Україні не достатньо, щоб надійно прикрити "сотні" об’єктів критичної інфраструктури.

"Саме тому, під час масованих ворожих атак, використовується максимум сил та засобів, включаючи авіацію, РЕБ, ЗРВ та мобільні вогневі групи. Також варто зазначити, що напередодні атак противник враховує метеорологічні умови, які суттєво впливають на роботу мобільних вогневих груп (МГВ) та винищувальної авіації. Щільний туман та хмарність, які спостерігались у багатьох регіонах в момент атаки не дозволили ефективно виконувати завдання пілотам та розрахункам МВГ", — йдеться у повідомленні.

Під ранок 28 листопада РФ розпочала масовану ракетну атаку на Україну. У багатьох містах було чути звуки вибухів, працювала ППО. Як повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, РФ атакувала українську енергетичну інфраструктуру, запроваджені екстрені відключення електрики.

Топ дня

Вибір редакції

На початок