Дональд Трамп, обраний президент США, оголосив про намір ввести 25% тарифи на імпорт із Мексики та Канади, а також 10% тарифи на китайські товари після вступу на посаду 20 січня.
Про це пише Reuters.
Зазначається, що "мексиканська продукція" — цей штамп стоїть майже на всіх ящиках із помідорами та перцем чилі, які прибувають на склад Флореса. Ці овочі потім потрапляють на столи в будинках, ресторанах та готелях по всьому місту.
"Людям доведеться платити більше. Все, що коштує дорожче для нас, ми передамо на споживача", — сказав Флорес, стоячи на складі, який є частиною Лос-Анджелеського оптового ринку овочів.
Флорес зазначає, що навіть після введення тарифів він не зможе відмовитися від імпорту з Мексики. Сезон вирощування помідорів у Каліфорнії триває лише чотири місяці — з серпня до листопада. Решту року постачання овочів ідуть із мексиканських штатів Сіналоа, Нижня Каліфорнія та Сонора.
На складі його команда штабелює ящики з помідорами всіх розмірів і відтінків червоного, а також зелені томатильйо для соусів.
"Будь-який тариф — це додатковий податок, який впливає на всіх: від тих, хто купує фунт або два, до тих, хто закуповує тисячі фунтів", — пояснив Флорес, який переїхав до Лос-Анджелеса з мексиканського штату Морелос 40 років тому.
Трамп стверджує, що тарифи допоможуть збільшити надходження до бюджету та захистять американські підприємства від імпорту. Проте він рідко згадує про інфляційний ефект чи можливу відповідь із боку найбільших торгових партнерів США — Мексики, Канади та Китаю.
Економічні експерти, офіційні особи цих країн та галузеві асоціації попереджають, що введення тарифів може завдати шкоди всім залученим економікам, викликати різке зростання цін і скорочення робочих місць.
"Президент мав би спершу побачити, як це вплине на всіх, перш ніж робити такі заяви", — підсумував Флорес.
Тарифна політика Трампа стає приводом для нових дебатів про її вплив на економіку США, торгівлю та добробут споживачів. У той час як бізнеси на кшталт компанії Флореса шукають шляхи адаптації, кінцеві наслідки цих рішень залишаються невизначеними.