У Житомирі хочуть захистити архітектурний ансамбль півстолітньої давності

У Житомирі хочуть захистити архітектурний ансамбль півстолітньої давності

У Житомирі хочуть захистити архітектурний ансамбль півстолітньої давності undefined

До переліку об’єктів культурної спадщини у Житомирі внесли пам’ятку архітектури місцевого значення "Ансамбль будівель Житнього ринку". Розпорядження про це 9-го січня 2020-го року підписав голова Житомирської облдержадміністрації.

Про причини ухвалення такого рішення, а також що буде із магазинами, які розташовані на перших поверхах цих будівель, - дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Голова обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Георгій Мокрицький розповів, що ці будівлі є частинами архітектурного ансамблю, який побудований для Житнього ринку в 1955-1958-тих роках. Тобто більше півстоліття тому. Вони побудовані не просто формально в стилі неоампір, а із застосуванням дуже цікавих прийомів, характерних для української архітектури: на колонах українські візерунки, квіти

"Цей ансамбль, безумовно, цінний тим, що непогано зберігся. Він є єдиною в Житомирі пам’яткою архітектури, відомий як ансамбль, тому що решта – це окремі будівлі, а це комплекс. Він, у принципі, в такому вигляді як і був, але в деталях дуже постраждав. За моєю спиною так звані бельводери – башточки в класичному стилі, а в ампірному дуже гарно оформлені колони, де ми бачимо український орнамент".

Головний архітектор області (1999-2004 р.р.) Валерій Головатенко: "Знаєте, "на безриб’ї і рак риба". Ці споруди – післявоєнна сталінська псевдокласика. Я б їм не надавав такого статусу. Оскільки у нас практично всі об’єкти культурної спадщини: і української, і національної, і місцевої мають незадовільний вигляд, незадовільно утримуються, реконструюються. Ну, внесли, то й внесли, але, на мій погляд, це спорудам нічого не додасть. Бо якщо там росли берези, то й будуть рости далі. Дуже сподіваюсь, що це буде тенденція, а не разова акція".

Представник обласного управління культури Олександр Пивоварський: "Якщо вони стали об’єктом культурної спадщини, відповідно, на власників цих будівель накладаються певні зобов’язання – утримувати їх у належному стані, не змінювати зовнішній вигляд, не проводити роботи без виготовлення відповідної проектної документації. Вона має погоджуватися у нас в управлінні культури, через консультативну раду".

Автор сюжету Сергій Косюченко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди