Рада запровадила штрафи для бізнесу за відсутність масок у клієнтів

Рада запровадила штрафи для бізнесу за відсутність масок у клієнтів

Рада запровадила штрафи для бізнесу за відсутність масок у клієнтів

Верховна Рада ухвалила закон щодо запровадження штрафів для власників бізнесу, установ і організацій, які допускають відвідувачів без вдягненої належним чином маски.

Відповідне рішення підтримав 241 народний депутат під час засідання в четвер, 17 грудня.

Як та за що штрафуватимуть

Законом вносяться зміни до ст.ст. 46, 47 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". Згідно з ухваленим рішенням, з юридичних осіб і підприємців стягуватимуть від 3400 до 5100 гривень за:

  • допуск особи в період дії карантину у приміщення або громадський транспорт без вдягненого респіратора або захисної маски, що закриває ніс та рот;
  • відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення);

Складати постанови про накладення штрафів будуть уповноважені посадові особи міністерства охорони здоров'я.

Що відомо

  • З 21 листопада в Україні почали штрафувати громадян, які не носять маски у громадських місцях. Порушники мають сплатити від 170 грн до 255 грн. За даними Нацполіції всього до бюджету вже сплачено 465 тис. грн штрафів.
На початок