У Житомирі планують підвищити тариф на воду у 2022 році

У Житомирі планують підвищити тариф на воду у 2022 році

У Житомирі планують підвищити тариф на воду у 2022 році

Комунальне підприємство "Житомирводоканал" планує підвищити тарифи на водопостачання і водовідведення в разі отримання кредиту Світового банку у розмірі 3,5 мільйонів доларів. Якою саме буде цифра підвищення тарифу залежить від того, чи побудують у місті великий каналізаційний колектор.

Про це на сесії міської ради 17 грудня повідомив директор КП "Житомирводоканал" Андрій Нікітін. За його словами, існуючий каналізаційний колектор перебуває у катастрофічному стані і створює екологічні проблеми у місті. Якщо побудують новий, то він з'єднає насосну станцію з очисними спорудами каналізації та надасть можливість переправити всі стоки міста на очисні споруди по вулиці Промисловій. Наразі у Житомирі працюють очисні споруди каналізації №1 та №2, а функціонування єдиного очисного майданчика зекономить кошти – 20 мільйонів гривень на рік.

Андрій Нікітін каже, що вплив на тариф, в разі отримання ще одного кредиту, буде у 2022 році, але його розмір може бути двох варіантів:

"Якщо ми закриваємо очисні споруди каналізації №1 і переправляємо всі стоки на очисні споруди каналізації №2, то матимемо 0,69 гривень додаткових коштів до тарифу. А якщо ми цього не зробимо, то доведеться експлуатувати два майданчика очисних споруд і тоді навантаження на тариф складе 1,57 гривень додаткових коштів".

На початок