Понад 60% інфлюенсерів у соціальних мережах поширюють інформацію, не перевіривши її точність.
Про це йдеться у новому звіті, опублікованому у вівторок, 26 листопада, Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (UNESCO).
Дослідження, проведене серед 500 авторів цифрового контенту з 45 країн, виявило, що 62% респондентів не перевіряють інформацію перед тим, як поділитися нею зі своїми підписниками.
Водночас згідно з опитуванням Pew Research Center, близько 21% американців отримують новини від інфлюенсерів. Серед молоді до 30 років ця цифра зростає до 37%.
Згідно з опитуванням ЮНЕСКО, приблизно одна третина або 33,5% поділилися б контентом, не переконавшись, що вони довіряють джерелу чи автору інформації. Близько 37 відсотків цих онлайн-інфлюенсерів сказали, що вони перевіряли контент перед тим, як розповсюджувати його своїй аудиторії.
Дослідження показало, що популярність, частка лайків і переглядів онлайн-вмісту була основним способом перевірки довіри до джерела. Понад 4 з 10 творців контенту, 41,6 відсотка, використовують популярність для оцінки довіри до онлайн-джерела.
Лише понад 20 відсотків авторів довіряють джерелам, якщо їх поширює авторитетний експерт або знайомий. 17% покладаються на документальні підтвердження чи докази.
"Оскільки аудиторія дедалі частіше звертається до творців цифрового контенту, щоб отримати доступ до інформації, потреба творців віддавати пріоритет точності стає ще більш критичною. Дезінформація може швидко підірвати довіру, призводячи до скептицизму та відсторонення", – пишуть дослідники.
Дослідження було проведено після президентських виборів у США 2024 року, коли обидва кандидати від основних партій, віцепрезидентка Гарріс і обраний президент Трамп, часом покладалися на впливових людей у соціальних мережах, щоб поділитися своїм повідомленням і охопити нових виборців.
Опитування ЮНЕСКО показало, що майже 6 із 10 творців, 58,1 відсотка, використовували свій особистий досвід і зустрічі як джерело для свого контенту. Відповідно до дослідження, майже 4 з 10 (38,7%) сказали, що джерелом було їхнє дослідження або інтерв’ю з людьми, знайомими з темою.
Опитування проводилося серед творців контенту з аудиторією понад 1000 підписників у період із серпня по вересень 2024 року. Дослідження мало на меті оцінити, як цифрові лідери думок ставляться до точності та відповідальності у створенні контенту.