Державний секретар США Ентоні Блінкен висловив впевненість у подальшій підтримці України з боку Європи, у разі якщо адміністрація Дональда Трампа, повернувшись до Білого дому, скоротить або припинить допомогу.
Про це Блінкен заявив під час пресконференції за підсумками зустрічі країн-членів "Групи семи" (G7), передає кореспондентка Суспільного.
За його словами, на зустрічах НАТО, G20 та G7 було "чітко підтверджено" готовність європейських партнерів продовжувати допомагати Україні у протистоянні російській агресії.
Блінкен наголошує, що понад 50 країн світу наразі підтримують Україну. Держсекретар США переконаний у тому, що ця міжнародна коаліція залишиться активною.
"У нас є двопартійна більшість в обох палатах Конгресу, які підтримали додаткові бюджетні асигнування для України. Але це завжди було не лише про нас і навіть не лише про Європу. Це були глобальні зусилля. Понад 50 країн підтримують Україну, і я вірю, що, виходячи з усього, що я чую, ми будемо продовжувати це робити", — сказав Блінкен.
Він наголосив, що США і далі надаватимуть Україні фінансову та військову допомогу до кінця адміністрації чинного президента Джо Байдена, щоб "Україна мала все необхідне, щоб боротися до 2025 року, або у разі переговорів мати можливість вести їх з позиції сили".
Блінкен також відзначив "безпрецедентний рівень розподілу тягаря" між союзниками. За його словами, США вже виділили на підтримку України близько 100 мільярдів доларів за останні два з половиною роки, тоді як союзники та партнери по всьому світу вклали майже 150 мільярдів.
Україна, за словами Блінкена, бореться не лише за себе, але й за весь світ, захищаючи принципи, що лежать в основі міжнародного права:
"Україна бореться не лише за себе. Вона бореться за нас, тому що те, про що ми говорили з самого початку, і причина, чому так багато країн беруть участь у захисті України, полягає в тому, що агресія, яку чинить Росія, — це не лише агресія проти України та її народу. Це агресія проти самих принципів, які лежать в основі міжнародної системи і є необхідними для підтримання миру і стабільності".
Державний секретар додав, що інвестиції США в допомогу Україні приносять користь не лише у військовій площині, а й сприяють розвитку власної оборонно-промислової бази, створенню робочих місць та зміцненню національної економіки.
"Підтримка України — це стратегічний національний інтерес Сполучених Штатів, і це спільний інтерес наших європейських партнерів. Цей національний інтерес полягає в тому, щоб переконатися, що у нас немає світу конфліктів, що ми підтримуємо міжнародне право. Ми підтримуємо систему, яка є нашим найкращим способом гарантувати, що не буде війни, і що ми можемо підтримувати мир і стабільність", — підсумував Блінкен.