Перейти до основного змісту
Трамп готує план щодо збільшення експорту газу та видобутку нафти — Reuters

Трамп готує план щодо збільшення експорту газу та видобутку нафти — Reuters

Трамп
Дональд Трамп. Getty Images/Mandel Ngan/AFP

Перехідна команда обраного президента США Дональда Трампа готує широкомасштабний енергетичний пакет заходів, який буде представлений упродовж кількох днів після його вступу на посаду.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

Зазначається, що план щодо енергетики значною мірою відображає обіцянки, дані Трампом під час передвиборчої кампанії, і рішення оприлюднити його вже з першого дня президентства, свідчить, що видобуток нафти і газу стане поряд з імміграцією одним із стовпів порядку денного нової адміністрації США.

Ключові ініціативи плану

За словами співрозмовників агентства, першочерговим завданням буде скасування ключових екологічних регулювань, запроваджених Джо Байденом, зокрема податкових пільг для електромобілів і нових стандартів екологічно чистих електростанцій, спрямованих на поступову відмову від вугілля та природного газу, повідомили джерела.

Зокрема, Трамп планує реанімувати трубопровід Keystone XL, скасування якого стало одним із перших рішень Байдена на посаді президента. Однак реалізація цього проєкту потребуватиме значного часу та нових узгоджень із землевласниками.

Пакет заходів також передбачає скасування паузи щодо нових дозволів на експорт скрапленого природного газу (СПГ), оголошеної Байденом на рік виборів, і прискорення схвалення проєктів, заморожених через необхідність екологічних перевірок.

Серед них — великі інфраструктурні об’єкти в Луїзіані, включно з CP2 Venture Global і Energy Transfer. США залишаються найбільшим експортером СПГ у світі, і ці ініціативи покликані зміцнити їхні позиції на глобальному ринку, особливо на тлі зростання попиту в Європі після скорочення енергопостачання з Росії.

За словами джерел, Трамп також прагне прискорити видачу дозволів на буріння на федеральних землях і швидкого відновлення п’ятирічних планів буріння біля узбережжя США.

Згідно з федеральними даними, середній час отримання дозволу на буріння у перші три роки президентства Байдена становив 258 днів, порівняно зі 172 днями протягом чотирьох років за Трампа.

Планується збільшити продажі земель для видобутку нафти та газу, зосереджуючись на ділянках із високим потенціалом.

Водночас згідно з федеральними даними, попри тривалий час отримання дозволів, уряд Байдена схвалив в середньому більше дозволів на буріння нафти на суші, ніж перша адміністрація Трампа.

Видобуток нафти на федеральних землях і водах досяг рекорду у 2023 році, а видобуток газу досяг найвищого рівня з 2016 року. На бурові роботи на федеральних землях і водах припадає приблизно чверть видобутку нафти в США і 12% видобутку газу.

Reuters зазначає, що багато елементів плану потребуватимуть часу, щоб пройти через Конгрес або регуляторну систему країни. Трамп пообіцяв оголосити надзвичайний стан в енергетиці в перший день свого перебування на посаді, щоб перевірити, чи зможе він обійти бюрократичні процедури, щоб запровадити деякі зміни за прискореним графіком.

Трамп також звернеться до Конгресу з проханням надати нове фінансування, щоб він міг поповнити національний стратегічний резерв нафти, створений як надзвичайний запас сирої нафти, який був вичерпаний за Байдена, щоб допомогти впоратися зі стрибками цін, спричиненими війною в Україні та високою інфляцією під час пандемії коронавірусу. Поповнення запасів підвищить короткостроковий попит на нафту та сприятиме видобутку в США.

Вибори у США 2024 року

5 листопада у США відбулися вибори — президентські та до обох палат Конгресу. За посаду президента змагалися колишній президент, республіканець Дональд Трамп та чинна віцепрезидентка, демократка Камала Гарріс. Як свідчить американська Національна мапа результатів виборів, Трамп набрав 312 голосів виборників. Гарріс визнала свою поразку й привітала Трампа з перемогою.

Топ дня

Вибір редакції

На початок