Перейти до основного змісту
Харченко: знеструмлення по 4-6 годин на добу — це дуже успішний сценарій

Харченко: знеструмлення по 4-6 годин на добу — це дуже успішний сценарій

Харченко
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко на брифінгу 25 листопада 2024 року. Медіацентр Україна

Наслідки обстрілів української енергосистеми менші, ніж ті, на які розраховувала російська армія. Проте є значні пошкодження, через які знеструмлення по 4-6 годин на добу — це дуже успішний сценарій.

Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

За його словами, росіяни ставили перед собою низку завдань, зокрема знеструмити українців в холодний період, проте "усі об'єкти, де побудований захист, відпрацювали своє". Місцями навіть краще, ніж того очікувалось. Тому є обмеження.

"Температура опускається, є дефіцит генерації в цілому. Якщо на це накласти останню атаку і поточні ремонти, то обмеження 4-6 годин на добу — це дуже успішний сценарій. Могло бути значно гірше", — каже Харченко.

Він розповів, що головна проблема — це нестача генеруючих потужностей, які зруйновані або пошкоджені. І навіть там, де ці потужності відновлені — "вони не відновлені до капітально якісного стану".

"Ми обмежені в генеруючих потужностях щонайменше на 3-4 роки, поки ми відбудуємо нові. Саме нові. Бо ті, що пошкоджені, вони, скоріш за все, поступово відходитимуть в кращий світ. Теплова генерація своє відпрацювала", — розповідає директор Центру досліджень енергетики.

Харченко додає, що велика гідрогенерація буде відновлена. Вона додасть на весні великі обсяги до енергосистеми. Головною тактичною проблемою, додає він, залишиться ураження високовольтних мереж.

За його словами, всього зараз в Україні запрацювало приблизно 180 МВт децентралізованих потужностей. Це приблизно 0,1% від пікового споживання України.

Топ дня

Вибір редакції

На початок