Велика Британія оголосила про наймасштабніший пакет санкцій щодо 30 суден "тіньового флоту" Росії, який здійснював транспортування нафти і нафтопродуктів на мільярди фунтів стерлінгів.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби уряду Британії.
Зазначається, що сьогоднішній крок ще більше обмежить здатність Кремля фінансувати "незаконну війну в Україні та їхню зловмисну діяльність у всьому світі".
Загальна кількість нафтових танкерів під санкціями Великої Британії досягла 73, що перевищує показники будь-якої іншої країни. Під санкції потрапили і страхові компанії "АльфаСтрахование" і ВСК, які обслуговують цей флот.
До списку санкцій увійшли танкери "Белгород", "Братск", "Красноярск", "Кемерово", "Коломна", "Анатолий Колодкин", "Георгий Маслов", "Виктор Бакаев", "Антарктика" тощо.
В уряді зазначили, що наразі 46 країн і ЄС підписалися під закликом Великої Британії до дій проти "тіньового флоту", з яким прем’єр-міністр Кір Стармер виступив на саміті Європейського політичного співтовариства в липні.
У Британії зазначили, що доходи від нафти є важливим джерелом фінансування незаконної війни Кремля в Україні.
"Тіньовий флот також становить значні ризики для світової торгівлі. Багато суден становлять небезпеку для навколишнього середовища – багато танкерів відверто ігнорують основні стандарти безпеки, що збільшує ймовірність катастрофічних розливів нафти", — йдеться у повідомленні.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі наголосив на важливості подальшого тиску на Кремль.
"Доходи Росії від нафти підживлюють вогонь війни та руйнування в Україні. Я працюватиму з нашими партнерами з "Групи семи" та за її межами, щоб чинити невпинний тиск на Кремль, переривати потік грошей у його військову скарбницю, гальмувати його військову машину та стримувати його зловмисну поведінку в усьому світі", — сказав він.
18 жовтня Велика Британія запровадила нові санкції проти "тіньового флоту" Росії, який допомагає обходити обмеження та фінансувати війну РФ в Україні. Санкції стосуються 18 танкерів нафти та 4 танкерів скрапленого газу, які були заблоковані від доступу до портів Великої Британії. Також під санкції потрапила російська газова компанія.
14 листопада Європейський парламент ухвалив резолюцію із закликом ЄС до посилення санкцій проти "тіньового флоту" Росії, який дозволяє Москві продавати нафту, обходячи цінові санкції Заходу.