Печерський райсуд Києва 15 листопада обрав запобіжний захід для нардепа Євгенія Шевченка, якому напередодні повідомили про підозру у державній зраді. За рішенням суду він перебуватиме під вартою до 11 січня 2025 року.
Про це повідомляють кореспонденти Суспільного із приміщення суду.
На початку засідання Шевченко сказав, що думає, що це "якесь непорозуміння". Також він розраховує на "інтелектуальну дискусію" і що має бути "цивілізований процес" у розгляді цієї справи.
Адвокат нардепа заявив, що вони не встигли "належно оформити" письмове заперечення, бо напередодні "допізна тривали обшуки" і клопотав про перенесення засідання на 16 листопада. Суддя частково задовольнив клопотання та оголосив перерву у судовому засіданні до 15:00.
Після перерви було оголошено рішення про тримання Шевченка під вартою до 11 січня 2025 року. Адвокати нардепа відмовились коментувати рішення суду. Сам Шевченко також його не прокоментував.
14 листопада правоохоронці повідомили народному депутату Євгенію Шевченку про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК УкраїниКарається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.). Також прокурори Офісу генпрокурора вручили Шевченку клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За даними слідства він систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював російські наративи. Також вказувалось, що Шевченко "розміщував у соцмережах висловлювання, спрямовані на шкоду інформаційній безпеці України".
Що цьому передувало
У квітні 2021 року Євгеній Шевченко у приватному порядку відвідав Мінськ, де зустрівся з не визнаним низкою країн світу президентом Олександром Лукашенком.
Вже 24 травня того ж року Шевченка виключили з парламентської фракції "Слуги народу".
У травні 2023 року керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв’ю програмі "Різні люди" розповідав, що народний депутат Євгеній Шевченко був залучений для комунікації з невизнаним низкою країн президентом Білорусі Олександром Лукашенком.
7 листопада 2024 року народний депутат Євгеній Шевченко, якого виключили з партії "Слуга народу", заявив, що написав листа Дональду Трампу з проханням посприяти припиненню скочування України в "диктатуру", а також закликав президента Володимира Зеленського "йти на діалог" з Росією.
В Офісі президента відреагували та заявили, що деякі народні депутати "заплуталися" в питаннях національної безпеки, національних інтересів та майбутнього України.
8 листопада представник ГУР МО Андрій Юсов у коментарі Суспільному заявив, що наразі нардеп Євгеній Шевченко не має жодного стосунку до української розвідувальної структури.