Перейти до основного змісту
Орбан вважає, що Євросоюз має переглянути енергетичні санкції проти Росії

Орбан вважає, що Євросоюз має переглянути енергетичні санкції проти Росії

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Getty Images

Євросоюз повинен переглянути санкції проти Росії, оскільки вони утримують високі ціни на енергоносії, а це перешкоджає економічній конкурентоспроможності блоку.

Про це заявив угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан, передає агентство Reuters.

"Ціни на енергоносії необхідно знизити у будь-який спосіб. Це означає, що санкції (проти РФ — ред.) необхідно переглянути, оскільки за нинішньої санкційної політики ціни на енергоносії не знизяться", — сказав він.

Орбан також заявив, що американські компанії платять чверть від суми, яку їхні європейські колеги витрачають на газ та електроенергію, що є недоліком, який неможливо подолати іншими способами.

Як пише агентство, після вторгнення Росії на Україну на початку 2022 року Орбан став затятим критиком санкцій ЄС проти Москви, а також фінансової та військової підтримки, яку блок надає Києву.

У той час як країни Західної Європи доклали серйозних зусиль, щоб відмовитися від російської енергії, Угорщина отримує 80-85% свого газу з Росії, а 80% постачання сирої нафти також надходить з РФ.

Лідери ЄС під час свого неформального саміту минулого тижня підписали декларацію про конкурентоспроможність.

Що відомо про обмеження щодо російського газу

22 грудня 2022 року Євросоюз офіційно встановив граничну ціну на газ на рівні 180 євро за мегават-годину.

З 1 січня 2023 року Велика Британія повністю припинила імпорт російського скрапленого газу.

У жовтні 2023 року стало відомо, що Литва з листопада введе заборону на будь-який імпорт, завантаження та дегазацію російського скрапленого природного газу (СПГ).

У квітні 2023-го повідомлялось, що Нідерланди планують припинити імпорт російського скрапленого газу.

Експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук в ефірі Суспільного пояснив, що Встановлена Євросоюзом гранична ціна на природний газ націлена на те, щоби контролювати ціну скрапленого газу, який буде надходити на європейський ринок через LNG-термінали.

Він також розповів, що ця угода містить ризики. Зокрема, якщо виникне великий дефіцит газу, або компанії-постачальники скрапленого газу займуть жорстку позицію і не будуть постачати паливо, то через цю граничну ціну Європа потрапить в ще більшу пастку дефіциту.

Топ дня

Вибір редакції

На початок