Перейти до основного змісту
ISW: у 2025 році на російську економіку чекають значні проблеми

ISW: у 2025 році на російську економіку чекають значні проблеми

ISW: у 2025 році російська економіка матиме значні проблеми
Кремль. AP

Нинішня економічна політика Кремля свідчить, що російська економіка, ймовірно, зіткнеться зі значними проблемами в 2025 році.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що керівник Росії Володимир Путін стурбований економічною стабільністю Росії в довгостроковій перспективі. Нещодавно Кремль прийняв кілька заходів, спрямованих на скорочення видатків російського уряду на поранених російських військовослужбовців, боротьбу з інфляцією та вирішення довгострокових демографічних проблем, таких як низька народжуваність і нестача робочої сили.

“Ця політика демонструє, що російська економіка не настільки стійка до санкцій Заходу, грошових обмежень і вартості воєнних дій, як це представляє російський уряд”, — йдеться в аналітичному звіті.

Ця політика також демонструє, що Кремль не зможе підтримувати затяжну війну протягом багатьох років і десятиліть, захищаючи російське суспільство від економічних проблем, відзначили в ISW. Аналітики прогнозують, що послідовна західна та міжнародна підтримка опору України на полі бою ще більше загострить економічні проблеми Росії.

Зазначається, що Путін змінив компенсацію, обіцяну російським військовослужбовцям, пораненим під час бойових дій в Україні, — це явний показник того, що Кремль намагається скоротити зростаючі коротко- та довгострокові витрати війни та відновити баланс російської економіки.

“Путін суперечливо змінив російську політику, що гарантувала одноразову виплату трьох мільйонів рублів усім російським військовослужбовцям, які були поранені в боях в Україні з березня 2022 року. 13 листопада Путін підписав указ, який обмежив одноразову виплату в три мільйони рублів тільки військовослужбовцям, які отримали серйозні поранення в бою, і встановив виплату в один мільйон рублів для легко поранених військових та 100 000 рублів для тих, хто отримав незначні поранення на полі бою”, — йдеться у звіті аналітиків.

В ISW додали, що указ Путіна викликав значну негативну реакцію з боку російської ультранаціоналістичної спільноти провоєнних блогерів. Путін спробував заспокоїти цю спільноту 14 листопада, збільшивши одноразові виплати до чотирьох мільйонів рублів, але лише для російських військовослужбовців, які отримали важкі бойові поранення, які призвели до в інвалідності.

Також повідомляється, що зусилля Кремля по боротьбі з інфляцією та високими відсотковими ставками також впливають на розширення російської оборонно-промислової бази (ОПК) і перспективи мобілізації економіки. Центральний банк Росії нещодавно підвищив ключову відсоткову ставку до 21% 25 жовтня, що викликало невдоволення серед російських політиків, керівників ОПК та еліти.

Центр макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування (ЦМАКП), пов’язаний із Кремлем, повідомив, що російська економіка фактично стикається з загрозою стагфляції — одночасної стагнації чи навіть рецесії та високої інфляції — через жорстку монетарну політику Центрального банку.

Кремль також проводить політику, спрямовану на довгострокову підтримку внутрішнього населення, сигналізуючи про зростаюче занепокоєння щодо зниження демографії та нестачі робочої сили, відзначає ISW.

Топ дня

Вибір редакції

На початок