Перейти до основного змісту
Триває 8 годин та визначає майбутнє: як проходить іспит для вступників у Південній Кореї

Триває 8 годин та визначає майбутнє: як проходить іспит для вступників у Південній Кореї

ЗМІ
Південнокорейські випускники під час складання іспиту, Сеул, Південна Корея
Південнокорейські випускники під час складання іспиту, Сеул, Південна Корея, 14 листопада 2019 року. Chung Sung-Jun/Getty Images

14 листопада випускники шкіл у Південній Кореї складають іспит під назвою "Сунин". Він триває вісім годин та складається з п'яти тестів, між якими є чотири перерви. Від результатів "Сунина" залежить, в який університет зможе потрапити підліток.

Про це пише BBC Україна.

Зазначається, що по суті, цей іспит визначає долю молодих корейців, їхню майбутню роботу, дохід і навіть особисті стосунки.

"Сунин" триває вісім годин з 20-хвилинними перервами між кожним предметом і 50-хвилинною перервою на обід. Тести з кожного предмета тривають від 80 до 107 хвилин, і це потребує високої концентрації.

Іспит включає п'ять обов'язкових предметів: корейську мову, математику, англійську мову, історію Кореї, суспільствознавство, або природознавство. Потім йде необов'язковий додатковий іспит з французької, китайської, японської, російської або арабської мов.

Як повідомляє видання, майбутнім студентам перед іспитом рекомендують уникати сирої їжі, гострих страв та борошняних виробів, таких як хліб або локшина. Батьки та учні обмінюються порадами в інтернеті про те, що краще їсти, а від чого слід відмовитися.

19-річний Хен Мін Хван розповів журналістам, що дехто з його друзів перед іспитом кілька днів їсть ту саму їжу, яку вони планують їсти в день "Сунина", щоб переконатися, що зможе добре її перетравити. Це звичайна практика серед випускників, які в день іспиту повинні принести з собою власний сніданок.

"Деякі з моїх друзів прокидаються і лягають спати в певний час, щоб звикнути до розпорядку дня "Сунина". Ваше тіло потребує відпочинку, щоб ви могли зосередитися", — додає Хван.

За його словами, також краще не відволікатися на туалет, адже бігати у вбиральню — не варіант, тому що потім буде складно швидко повернутися в залу, де проходить іспит.

Хлопець зауважив, що після численних пробних іспитів із запланованими 20-хвилинними перервами він навчився "контролювати свій сечовий міхур".

20-річний Кан Джун Хі, який складає іспит повторно, весь рік присвятив підготовці до "Сунина". Оскільки він іде на іспит вдруге, хлопець зосередився на побудові більш суворого розпорядку дня.

"Минулого разу, коли я складав тест, у мене був не такий суворий режим дня, як міг би бути", — визнає Кан.

Він каже, що тепер повністю підпорядкований розкладу "Сунина", тобто щоранку прокидається о 6:30 і одразу приступає до пробних тестів з ключових предметів.

Юнак був незадоволений торішнім результатом і став єдиним з усіх своїх друзів, хто вирішив перескласти іспит.

Водночас Кан зазначає, що бути в ізоляції важко, оскільки його друзі вже "насолоджуються" університетським життям. Проте, він сповнений рішучості досягти хорошого результату і каже, що підготовка до "Сунина" вчить вас, як досягати цілей".

Як абітурієнтам допомагають пробні тести

Пробні тести — це обов'язкова умова для всіх, хто готується до "Сунина". Щорічно проводять три національні випробувальні іспити, але вступники також можуть складати додаткові пробні тести, які пропонують приватні школи.

За словами абітурієнтки Кан Ю Чжон, така підготовка до розпорядку дня "Сунина" дуже допомагає.

"Спочатку я не могла довго зосереджуватися, але після кількох пробних іспитів я навчилася краще концентруватися", — розповіла дівчина.

Лі Сан Вон, який цього року також складає іспит у старшій школі, наголошує, що важливо бути "витривалим і вірити в себе".

"Я б радив складати пробні тести з корейської мови рано вранці", — каже він.

Сам Лі починає складати пробний тест рівно в той час, коли почнеться "справжній" іспит, тому що, на його думку, дуже важливо "добре почати".

"Якщо ви вважаєте, що провалили перший тест, велика ймовірність, що це вплине на ваші результати на наступних іспитах", — каже хлопець.

Своєю чергою вчитель підготовчої школи Але Чон Хо Ро, який працює зі вступниками наголошує, що найголовніше для тих, хто складає іспит — це самооцінка.

"У цей день їм потрібно повірити в себе і свої сили. Ніхто не зможе їм допомогти, коли вони опиняться в екзаменаційній кімнаті", — каже він.

Як відображається "Сунин" на загальній ситуації у Південній Кореї

Цього дня вся країна обʼєднується, щоб підтримати тих, хто складає іспит. Рано-вранці поліцейські, пожежники та машини швидкої допомоги перебувають у повній готовності, щоб супроводжувати на іспит студентів, які запізнюються.

Аби полегшити дорожній рух, багато компаній в Південній Кореї радять працівникам приходити на роботу в цей день пізніше.

Також під час аудіотесту з англійської мови у країні на 35 хвилин призупиняють повітряний рух.

У день "Сунину" деякі школи закриваються і працюють як екзаменаційні центри, а молодші школярі рано вранці збираються біля них, щоб підбадьорити старших грою на барабанах та піснями.

Топ дня

Вибір редакції

На початок