Учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, представники громадських організацій, влади й духовенства принесли квіти до пам'ятника чорнобильцям у Молодіжному парку в Харкові.
У заході взяли участь близько 40 людей, повідомив кореспондент Суспільного.

На церемонії вшанування — новопризначені голова Харківської ОДА Айна Тимчук та облради Артур Товмасян, перший заступник міського голови Олександр Новак

14 грудня 1986 року над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС завершили будівництво саркофагу. Цей день й визначили датою вшанування
60-річний Олександр Моїсеєнко показує нагороду, яку отримав 14 грудня від української Асоціації "Чорнобиль", органів та військ МВС. На час аварії він служив у Збройних силах. До Чорнобиля відправили у відрядження, згадує ліквідатор.

Олександр Моїсенко на час аварії Чорнобильської АЕС служив у Збройних силах
"Відпрацював 75 виїздів на Чорнобильську атомну електростанцію. Як ми тоді говорили, "на пічку". Дружина не пускала, плакала. Ну комусь потрібно було їхати, я поїхав. Пригадувати нічого. Як кажуть, сірі будні. Для мене нагорода означає мою молодість, яка пройшла там", — каже Олександр Моїсеєнко.
За словами заступника голови організації "Союз Чорнобиль України" на Харківщині Віктора Жигаєва, за увесь час в регіоні померли близько 10 тисяч учасників ліквідації аварії.
"На сьогоднішній день інваліди Чорнобиля, яких призвали не через військкомати, а так звані цивільні чорнобильці, отримують по дві-три тисячі гривень. При тих "букетах" хвороб, які вони мають та нинішньому рівні життя, це нонсенс", — каже Жигаєв.

За словами Жигаєва, на Харківщині нині проживає близько 6300 ліквідаторів.
За даними міськради на 2020 рік, статус постраждалих внаслідок аварії мають 9 тисяч жителів Харкова.