Перейти до основного змісту
Катар наказав представникам ХАМАСу покинути Доху – The Times of Israel

Катар наказав представникам ХАМАСу покинути Доху – The Times of Israel

Катар виганяє ХАМАС з країни
Бойовики ХАМАСу. AP

Влада Катару більше тижня тому на прохання США наказала представникам палестинського бойового угруповання ХАМАС залишити країну.

Про це повідомляє видання The Times of Israel з посиланням на джерела в адміністрації Джо Байдена.

Катар приймає офіційних представників ХАМАСу у Досі з 2012 року, коли бойове угруповання перенесло свою штаб-квартиру з Дамаска під час війни в Сирії.

Після запиту США Катар повідомив ХАМАС більше тижня тому, що він повинен закрити свій дипломатичний офіс.

Після нападу ХАМАСу 7 жовтня США повідомили Катару, що Доха не зможе підтримувати "звичайний зв'язок" із бойовим угрупованням. Однак адміністрація не просила країну закрити офіс ХАМАСу, вважаючи, що канал зв’язку з ХАМАС має важливе значення для досягнення угоди про припинення вогню та звільнення заручників.

Офіційний представник США сказав The Times of Israel, що страта ХАМАСом американо-ізраїльського заручника Герша Голдберга-Поліна разом із п’ятьма іншими полоненими наприкінці серпня та подальша відмова від нових пропозицій про припинення вогню спонукали адміністрацію Байдена змінити свій підхід щодо подальшої присутності бойового угруповання в Досі, вважаючи це "більше не прийнятним".

"Після відхилення неодноразових пропозицій звільнити заручників її лідерів більше не можна вітати в столицях будь-якого американського партнера", — сказав другий представник адміністрації The Times of Israel.

Він додав, що ХАМАС не показав жодних ознак відмови від "нереалістичних позицій" у переговорах, зберігаючи умови, які б фактично забезпечили його здатність залишатися при владі в Газі — "те, з чим США та Ізраїль ніколи не погодяться".

Деталі щодо того, коли фактично відбудеться "видворення" представників ХАМАСу і куди їм буде наказано відправитися, досі опрацьовуються, додав американський чиновник.

Офіс прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху закликав Катар заморозити банківські рахунки та накласти арешт на активи посадових осіб ХАМАСу.

Загострення конфлікту на Близькому Сході

Восени 2024 року загострився конфлікт на Близькому сході. Спершу — вибухи пейджерів, рацій та радіоприймачів "Хезболли". Потім — ураження Ізраїлем понад 100 ракетних установок угруповання на півдні Лівану та удар по Бейруту, де загинув Ібрагім Акіл та інші командири "Хезболли", а також цивільні. "Хезболла" відповідає запусками ракет по Ізраїлю.

28 вересня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) офіційно заявила про загибель лідера і одного із засновників "Хезболли" Хасана Насралли під час удару по Бейруту 27 вересня. Згодом угрупування підтвердило загибель лідера.

1 жовтня Армія оборони Ізраїлю розпочала наземну операцію "Стріли півночі" на півдні Лівану. Там почалися рейди проти обʼєктів та інфраструктури угрупування "Хезболла". Згодом Ізраїль неодноразово заявляв про обстріл ліванської столиці Бейрут.

Топ дня

Вибір редакції

На початок