Влада Катару більше тижня тому на прохання США наказала представникам палестинського бойового угруповання ХАМАС залишити країну.
Про це повідомляє видання The Times of Israel з посиланням на джерела в адміністрації Джо Байдена.
Катар приймає офіційних представників ХАМАСу у Досі з 2012 року, коли бойове угруповання перенесло свою штаб-квартиру з Дамаска під час війни в Сирії.
Після запиту США Катар повідомив ХАМАС більше тижня тому, що він повинен закрити свій дипломатичний офіс.
Після нападу ХАМАСу 7 жовтня США повідомили Катару, що Доха не зможе підтримувати "звичайний зв'язок" із бойовим угрупованням. Однак адміністрація не просила країну закрити офіс ХАМАСу, вважаючи, що канал зв’язку з ХАМАС має важливе значення для досягнення угоди про припинення вогню та звільнення заручників.
Офіційний представник США сказав The Times of Israel, що страта ХАМАСом американо-ізраїльського заручника Герша Голдберга-Поліна разом із п’ятьма іншими полоненими наприкінці серпня та подальша відмова від нових пропозицій про припинення вогню спонукали адміністрацію Байдена змінити свій підхід щодо подальшої присутності бойового угруповання в Досі, вважаючи це "більше не прийнятним".
"Після відхилення неодноразових пропозицій звільнити заручників її лідерів більше не можна вітати в столицях будь-якого американського партнера", — сказав другий представник адміністрації The Times of Israel.
Він додав, що ХАМАС не показав жодних ознак відмови від "нереалістичних позицій" у переговорах, зберігаючи умови, які б фактично забезпечили його здатність залишатися при владі в Газі — "те, з чим США та Ізраїль ніколи не погодяться".
Деталі щодо того, коли фактично відбудеться "видворення" представників ХАМАСу і куди їм буде наказано відправитися, досі опрацьовуються, додав американський чиновник.
Офіс прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху закликав Катар заморозити банківські рахунки та накласти арешт на активи посадових осіб ХАМАСу.
Загострення конфлікту на Близькому Сході
Восени 2024 року загострився конфлікт на Близькому сході. Спершу — вибухи пейджерів, рацій та радіоприймачів "Хезболли". Потім — ураження Ізраїлем понад 100 ракетних установок угруповання на півдні Лівану та удар по Бейруту, де загинув Ібрагім Акіл та інші командири "Хезболли", а також цивільні. "Хезболла" відповідає запусками ракет по Ізраїлю.
28 вересня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) офіційно заявила про загибель лідера і одного із засновників "Хезболли" Хасана Насралли під час удару по Бейруту 27 вересня. Згодом угрупування підтвердило загибель лідера.
1 жовтня Армія оборони Ізраїлю розпочала наземну операцію "Стріли півночі" на півдні Лівану. Там почалися рейди проти обʼєктів та інфраструктури угрупування "Хезболла". Згодом Ізраїль неодноразово заявляв про обстріл ліванської столиці Бейрут.