Перейти до основного змісту
Південна Корея заявила, що КНДР глушить GPS-сигнали у зоні Корейського півострова

Південна Корея заявила, що КНДР глушить GPS-сигнали у зоні Корейського півострова

Столиця КНДР
Жителі Пхеньяна біля монумента Кім Ір Сена (ліворуч) і Кім Чен Іра (праворуч) на пагорбі Мансуде з нагоди 79-ї річниці визволення Кореї, 15 серпня 2024 року. AP Photo/Jon Chol Jin

КНДР почала глушити сигнал GPS у районі Корейського півострова.

Про це повідомляє південнокорейське агентство Yonhap.

За даними Комітету начальників штабів Збройних сил Республіки Корея, придушення сигналу зафіксовано у зонах, близьких до міст Кесон та Хеджу у південній частині КНДР.

Наголошується, що це призвело до збою руху кількох південнокорейських кораблів та десятка літаків цивільної авіації.

Військові Республіки Корея закликали КНДР негайно припинити придушення сигналу GPS, попередивши, що "відповідальність за будь-які наслідки лежатиме" на Пхеньяні. У КНДР поки що не прокоментували ці заяви південнокорейської сторони.

Цього тижня, з вівторка, спостерігалися подібні атаки, але з менш потужним сигналом порівняно з масованими атаками в кінці травня — на початку червня, повідомив офіційний представник JCS.

У червні Південна Корея порушила питання про повторні атаки глушіння з боку Північної Кореї перед трьома міжнародними організаціями: Міжнародним союзом електрозв'язку (ITU), Міжнародною організацією цивільної авіації (ICAO) та Міжнародною морською організацією (IMO), закликаючи до належних дій. У відповідь ICAO висловила серйозну стурбованість і вперше назвала Північну Корею у своїй резолюції.

Що відомо про інформацію щодо залучення військових з КНДР у війну проти України

13 жовтня президент України Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Вже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.

14 жовтня керівник Росії Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Держдума ратифікувала договір 24 жовтня.

Очільник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) Кирило Буданов підтвердив, що близько 11 тисяч солдатів з КНДР готують воювати в Україні.

Раніше джерела Суспільного у розвідці повідомляли, що на Далекому Сході Росії для війни в Україні готують десять тисяч солдатів з КНДР. Пізніше Зеленський додав, що Україна фіксувала присутність офіцерів та технічного персоналу з КНДР на тимчасово окупованих територіях. Імовірно, їх направили раніше, аби підготуватись до відправки контингенту.

23 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін вперше підтвердив, що північнокорейські солдати справді прибули в Росію.

Сама Північна Корея назвала ці повідомлення "безпідставними чутками". Представник Північної Кореї в ООН заявив, що відносини КНДР з Москвою є "легітимними й заснованими на співпраці".

Очільник Кремля Володимир Путін прокоментував інформацію про розгортання північнокорейських солдатів на території РФ. Він послався на договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та КНДР. Сказав, що фото з присутністю корейських солдатів на території РФ – річ серйозна, якщо є знімки, вони щось відображають". Путін додав, що до ескалації в Україні привели дії не Росії, а "держпереворот, 2014 року, підтриманий США".

Топ дня

Вибір редакції

На початок