Перейти до основного змісту
В Україні відкрили Офіс зеленого переходу: які його цілі

В Україні відкрили Офіс зеленого переходу: які його цілі

Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс. Cуспільне/Анастасія Мантач

Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс та міністерка економіки Юлія Свириденко 8 листопада відкрили Офіс зеленого переходу в Україні. Він працюватиме, щоб ввести політики у сфері енергетики та клімату для економічного розвитку України та інтеграції в Євросоюз.

Про це повідомляють Міністерство економіки України та уряд Сполученого Королівства.

Цей офіс — консультативно-дорадчий орган при Мінекономіки. Його функції — допомогти з упровадженням реформ у сфері зеленого переходу, енергетичної та кліматичної політики України. Це потрібно для вступу в ЄС й досягнення цілей декарбонізації України.

Велика Британія виділила понад 1 мільйон фунтів стерлінгів на міжнародне фінансування розвитку Офісу зеленого переходу через програму FCDO для стійкості та енергетичної безпеки в Україні.

Цей процес вимагає залучення експертів, бізнесу, міжнародних донорів, громади зазначила Олена Павленко, президентка DiXi Group.

Свириденко зазначила, що Офіс допоможе втілити Національний план з енергетики та клімату до 2030 року. Згідно з цим планом, Україна планує:

  • скоротити викиди парникових газів на 65% порівняно з рівнем 1990 року;
  • досягти 27% частки відновлюваних джерел енергії у загальному кінцевому енергоспоживанні;
  • поглибити диверсифікацію джерел і шляхів постачання енергоресурсів – не більше 30% від одного постачальника.
"У той час, як російські атаки спрямовані на енергетичну та розподільчу інфраструктуру України, Велика Британія прагне підтримати Україну, щоб та відбудувала енергетичну систему більш безпечною, стійкою, децентралізованою та технологічнішою. Ми допомагаємо Україні побудувати Net-Zero майбутнє та інтегруватися до європейських енергетичних ринків", — сказав посол Гарріс.

8 жовтня Верховна рада ухвалила в другому читанні рамковий кліматичний закон № 11310. "За" проголосувало 284 народні депутати. Законом передбачається, що Україна має досягнути кліматичної нейтральностіОбсяг небезпечних викидів в атмосферу не має перевищувати можливостей природи поглинути їх до 2050 року, а забруднення повітря до 2030 року повинно сягати рівня 1990 року, тобто скоротитись на 65%.

Топ дня

Вибір редакції

На початок