Перейти до основного змісту
У Держдепі США розповіли, на які переговори може погодитися Путін

У Держдепі США розповіли, на які переговори може погодитися Путін

У Держдепі США розповіли, на які переговори може погодитися Путін
Речник Держдепартаменту Метью Міллер, 18 липня 2023 року. AP/Nathan Howard

У Держдепартаменті США наразі не бачать готовності очільника Росії Володимира Путіна відмовитися від своїх вимог заради переговорів про завершення війни в Україні.

Про це на брифінгу 7 листопада заявив речник Держдепартаменту Метью Міллер.

“Як завжди – і ви можете просто подивитися на заяви, які він продовжує робити – ми не бачили жодних ознак від Володимира Путіна, що він готовий відмовитися від своєї вимоги продовжувати поглинати українську територію. Я впевнений, що переговори, на які Путін погодиться, — це якщо він отримає все, що хоче, а Україна не отримає нічого, на що має право за законом, але це не ті переговори, в яких був зацікавлений президент Зеленський, і вони не повинні бути такими”, — сказав Міллер, відповідаючи на запитання, чи готова нинішня адміністрація сприяти переговорам щодо припинення війни в Україні на тлі заяв Трампа про “завершення війни в Україні за 24 години”.

Він додав, що, відповідно до Статуту ООН, Україна має право підтримувати власні кордони та підтримувати свою територіальну цілісність, суверенітет.

При цьому, за словами Міллера, якщо президент України Володимир Зеленський вирішить, що він хоче розпочати переговори, “звичайно, ми підтримаємо це”.

“Це була наша політика – наша давня політика, згідно з якою президент Зеленський вирішує, коли настав час для переговорів. Нам чи будь-якій іншій країні це не те, до чого його підштовхувати. І ми підтримаємо його в будь-якому процесі, щоб спробувати забезпечити справедливий і міцний мир, але це, зрештою, його рішення, а не наше”, — сказав Міллер.

Відповідаючи на запитання про допомогу Україні до закінчення терміну правління Байдена і чи може нинішня адміністрація зробити щось, крім застосування того, що вже було виділено Конгресом, щоб поставити Україну в найсильнішу можливу позицію, Міллер сказав:

Нічого, що я готовий оголосити сьогодні, але ми продовжуватимемо консультуватися з нашими союзниками та партнерами. У нас є низка майбутніх багатосторонніх зустрічей, де ми будемо говорити про питання України з коаліцією країн, яку ми сформували, і ми будемо говорити про роботу, яку ми можемо виконати, і ми будемо говорити про роботу, яка вони можуть зробити, щоб продовжувати забезпечувати успіх України”.

Напередодні керівник Росії Володимир Путін привітав обраного президента США Дональда Трампа з перемогою на виборах і сказав, що готовий вести з ним дискусію та працювати з ним. За словами Путіна, передвиборчі заяви Дональда Трампа "заслуговують на увагу". А саме Путін говорив про заяви Трампа, що той прагне відновити відносини з Росією та "завершити українську кризу".

У Пентагоні очікують, що військова допомога Україні, яку зобов'язалася надати адміністрація Джо Байдена, буде виконана. Виконувачка обов'язків прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх відзначила, що пакети допомоги Україні, які підписав Джо Байден, будуть продовжуватися і надходити, "так само як і раніше". Зокрема, деякі з них виділять "найближчими тижнями". Сінгх наголосила, що Пентагон "зобов'язується надати Україні те, що їй потрібно. І це включає в себе 4 мільярди".

Раніше Politico з посиланням на джерела писало, що адміністрація чинного президента США Джо Байдена збирається направити Україні останній пакет військової допомоги на понад 6 мільярдів доларів, побоюючись припинення підтримки Києва після вступу на посаду Дональда Трампа, який переміг на виборах.

Топ дня

Вибір редакції

На початок