Нижня палата парламенту Аргентини своїм голосування зробила крок до легалізації абортів. Цієї зміни у законодавстві давно домагаються борці за права жінок у переважно католицькій країні.
Як пише BBC, законопроєкт також має пройти верхню палату — Сенат. Очікується, що голосування відбудеться до кінця року.
Проєкт закону, який дозволить аборти до 14-го тижня вагітності, запропонував президент країни Альберто Фернандес. Нижня палата ухвалила його після 20-годинного обговорення з 10 грудня до ранку 11 грудня. Очікується, що голосування в Сенаті буде ще більш "жорстким": у 2018 році орган відхилив аналогічний законопроєкт про легалізацію абортів після того, як нижня палата проголосувала за.
"Я католик, але я повинен ухвалювати закони для всіх. Це дуже серйозна проблема суспільної охорони здоров'я", — сказав Фернандес 10 грудня.

Акції на підтримку абортів в Аргентині
Того ж дня Римсько-католицька церква повторила свою незгоду з абортами, попросивши політиків в Аргентині "трохи подумати про те, що означає повагу до життя".
"Ми написали новий розділ у нашій історії. Мене зворушує це колективне досягнення, яке належить кожному, кожній", — написала натомість міністерка у справах жінок, гендеру та різноманітності Елізабет Гомес Алькорт у Twitter.
У Латинській Америці діють одні з найсуворіших законів про аборти в світі. Видання прогнозує, що за голосуванням у країні будуть уважно стежити обидві сторони цього поляризованого питання.

Акції на підтримку абортів в Аргентині
Під час обговорення противники легалізації абортів й ті, хто підтримують законопроєкт зібралися біля будівлі конгресу в столиці Буенос-Айресі. Мітингарі одягли зелені речі, які символізують рух на підтримку абортів. Коли були оголошені результати голосування, вони вітали один одного і плакали, тоді як противники відповіли розчаруванням.
"Вони не хочуть показувати, що таке аборт. Ось і все", — сказав один з учасників протесту проти законопроєкту, при якому був хрест і лялька ненародженої дитини з кров'ю.
Нині багато аргентинських жінок, які зробили аборт, можуть зіткнутися з судовим переслідуванням. Така процедура є законною лише у разі зґвалтування або якщо здоров'я матері знаходиться під загрозою через вагітність.
За даними уряду Аргентини, близько 38 тисяч жінок на рік потребують стаціонарного лікування через небезпечні процедури аборту, виконувані таємно і незаконно. За оцінками, з 1983 року тисячі жінок померли після небезпечних абортів.
Читайте також
У Польщі десятки тисяч людей вийшли на протест проти заборони абортів
Уряд Іспанії хоче дозволити робити аборти підліткам від 16 років без згоди батьків
У Мексиці учасниці акції за легалізацію абортів закидали поліцію "коктейлями Молотова"
У деяких американських штатах заборонили аборти на час карантину. Як це вплинуло на жінок