Президент Володимир Зеленський заявив, що залучення Росією північнокорейських військ у війну проти України — це значна ескалація. Тому, за його словами, наразі Україні потрібна не підтримка в переговорах, а достатня кількість зброї.
Про це глава держави сказав під час виступу на саміті Європейської політичної спільноти у Будапешті 7 листопада.
Президент акцентував що концепція "мир завдяки силі" вже не раз доводила свою реалістичність та ефективність, і зараз вона потрібна знову.
"Ми захищаємося не від російських слів, а від російських нападів. Тому нам потрібна достатня кількість зброї, а не підтримка в переговорах. Обійми з Путіним не допоможуть. Дехто з вас обіймається з ним уже 20 років, і все стає тільки гірше. Він (очільник Кремля — ред.) думає лише про війни й не зміниться. Тільки тиском можна його стримати", – наголосив Зеленський.
Він закликав лідерів країн ЄС підштовхнути Росію до справедливого миру, знайти механізм для того, щоб російські заморожені активи якомога швидше почали працювати на Україну, та обмежити її здатність отримувати прибутки від продажу нафти та можливість обходити санкції.
"Рахунок за цю війну треба виставляти росіянам, а не Україні. Щоб Росія більше не могла висувати свої фальшиві претензії всім навколо – від країн Балтії до Балкан. Будь-яка країна, будь-який лідер, що поважає міжнародне право й сидить за цим столом, має розуміти, що хижаки завжди вимагають щораз більшої й більшої здобичі", – сказав президент України.
Крім цього, за словами Зеленського, під час російського вторгнення Україна побачила "неспроможність" певних європейських підходів, й пояснив, що концепція нейтралітету стає слабшою, що ближче країна географічно розташована до Росії.
"Швидке приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО показало, як європейські лідери та лідери Альянсу насправді уявляють собі гарантовану безпеку — не на словах, а через НАТО. Україна взяла це до відома", — сказав він.
Зеленський закликав учасників саміту Європейської політичної спільноти об'єднатися для захисту спільних інтересів європейських народів.
"Це можливо для нас, для Європи, а не для одного окремого лідера. Прошу вас об'єднатися для захисту спільних інтересів наших народів. І так само ми маємо працювати разом із нашими союзниками заради наших спільних інтересів", — резюмував президент.
7 листопада Володимир Зеленський прибув до угорської столиці — Будапешту. Це перший Зеленського до Угорщини з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Напередодні у зверненні президент розповідав, що серед іншого учасники саміту, обговорюватимуть безпекові виклики в Європі, а також нові можливості для всіх партнерів.
"Буде ряд зустрічей, ряд домовленостей із європейськими лідерами", — зазначав він.
31 жовтня Зеленський заявив, що наразі готується двосторонній документ між Україною та Угорщиною. Він подякував керівникам територіальних громад та районів Закарпаття за діалог з Будапештом, який може частково блокувати план перемоги.